ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկի գրասենյակին կանոնավոր կերպով տեղյակ է պահվում ղարաբաղյան հակամարտության գոտում տիրող իրավիճակի մասին: Այս մասին NEWS.am -ի հետ զրույցում ասել է ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը՝ մեկնաբանելով Ադրբեջանի եւ ԼՂՀ ԶՈւ շփման գծում խախտումների թվի աճը:
Հիշեցնենք, որ այսօր ԼՂՀ Պաշտպանության Բանակի մամուլի ծառայությունից հայտնել էին, որ հակառակորդն օգտագործել է 60 եւ 82 մմ տրամաչափի ականանետեր:
«Գործող կարգին համապատասխան՝ մենք մշտապես կապ ենք պահպանում ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկի գրասենյակի հետ: Տեղեկությունները հաղորդվում են գրեթե ամեն օր»,- նշեց Հովհաննիսյանը:

Офис личного представителя действующего председателя ОБСЕ посла Анджея Каспршика перманентно информируется о ситуации в зоне карабахского конфликта. Об этом заявил пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян, комментируя по просьбе корреспондента Новости Армении – NEWS.am сообщения об увеличении числа нарушений на линии соприкосновения ВС НКР и АР.
Напомним, что сегодня пресс-служба Минобороны НКР сообщила об использовании противником минометов калибра 60 и 82 мм.
«В соответствии с действующим порядком, находимся на постоянной связи с офисом личного представителя действующего председателя ОБСЕ. Информация предоставляется почти ежедневно», - отметил Арцрун Ованисян.