Ադրբեջանական ընդդիմադիր «Ադրբեջանի ազգային ճակատ» կուսակցության առաջնորդ Ալի Քերիմլիի շնորհավորական ուղերձը  ԱՄՆ նախագահական ընտրություններում հաղթած հանրապետական Դոնալդ Թրամփին հայտնվել է համացանցում եւ բուռն քննարկումների առիթ դարձել:
Պարզվում է, որ Քերիմլին եւ նրա կուսակիցները մինչեւ վերջ վստահ են եղել, որ հաղթանակ է տանելու դեմոկրատ Հիլարի Քլինթոնը: Եվ երբ գիշերը հայտնի են դարձել ընտրությունների արդյունքները, Ալի Քերիմլին որոշել է շտապ կերպով շնորհավորական ուղերձ հղել Դոնալդ Թրամփին: Սակայն կամ ժամանակի սղության պատճառով կամ էլ անփութության՝ Թրամփին ուղարկել են Քլինթոնի համար գրված նամակի շաբլոնը եւ միայն սկզբում ավելացրել «Պարոն Թրամփ» բառերը, հայտնում է haqqin.az-ը:
Ստացվել է, որ Ալի Քերիմլին պաշտոնապես շնորհավորել է Դոնալդ Թրամփին Հիլարի Քլինթոնի հաղթանակի կապակցությամբ: Նամակում Քերիմլին դեմոկրատներին հաջողություն է մաղթել եւ հիշեցրել, որ Հիլարիի ամուսինը՝ Բիլ Քլինթոնը ԱՄՆ-ի համար լավ նախագահ է եղել:

The congratulatory message of the chairman of the Azerbaijani opposition party Popular Front Party Ali Kerimli to the newly elected president of the US Donald Trump caused heated debates on the Internet.
It appears that Kerimli and his party were fully convinced that it is Hillary Clinton from the Democrats, who will win the elections. At the night of election results, Ali Kerimli has promptly sent a congratulatory message to Donald Trump. However, either because of lack of time or neglect, Kerimli sent the e-mail originally written for Clinton and only added words: "Mr. Trump," reports haqqin.az.
It turned out, that Ali Kerimli officially congratulated Donald Trump for Hillary Clinton's victory. In his message Kerimli wished Democrats a good luck and reminded that Hillary's husband, Bill Clinton, was a good US president.