Չիկագոյի Օ՛Հարա միջազգային օդանավակայանն OAG վերլուծական գործակալության վարկանիշով աշխարհում ամենածանրաբեռնվածն է ճանաչվել: Այս մասին գրում է Lenta-ն՝ վկայակոչելով Daily Mail-ը:
50 օդանավակայան ներառող ցանկը կազմվել է միջազգային չվերթների միջին թվի հիման վրա, որոնք 6 ժամվա ընթացքում ընդունել կամ ճանապարհել է օդանավակայանը:
Երկրորդ տեղում Ատլանտայի Հարթսֆիլդ-Ջեքսոն օդանավակայանն է: Երրորդից վեցերորդ տեղերում նույնպես ամերիկյան օդանավակայաններն են. Թեխասի Դալլաս/Ֆորթ Ուերթը, Դենվերի օդանավակայանը, Հյուսիսային Քարոլինայի Շառլոթ/Դուգլասն ու Լոս Անջելեսի օդանավակայանը:
Յոթերորդ տեղում Ինդոնեզիայի Տանգերանգեի Սուկարնո Հատտի օդանավակայանն է, ութերորդ, իններորդ եւ տասներորդ հորիզոնականներում՝ դարձյալ ԱՄՆ-ի օդանավակայանները. Վաշինգտոնի Սիեթլ/Տակոման, Սան Ֆրանցիսկոյի եւ Ֆինիքսի Սքայ-Հարբոր օդանավակայանները:

Международный аэропорт О’Хара в Чикаго признан самым загруженным в мире по версии аналитического агентства OAG, сообщает Lenta со ссылкой на издание Daily Mail.
Воздушная гавань возглавила составленный специалистами рейтинг топ-50. Список создавался на основании среднего числа международных рейсов, которые принимает или отправляет аэропорт в течение шести часов.
На втором месте — аэропорт Хартсфилд-Джексон Атланта (штат Джорджия). Позиции с третьей по шестую тоже заняли американские аэропорты, в частности, Даллас/Форт-Уэрт в Техасе, аэропорт Денвера (Колорадо), Шарлотт/Дуглас в Северной Каролине и транспортный узел в Лос-Анджелесе.
Седьмая позиция досталась воздушной гавани Сукарно Хатта в городе Тангеранге (Индонезия). Восьмое, девятое и десятое места снова отдали аэропортам Соединенных Штатов — Сиэтл/Такома в штате Вашингтон, авиагавань Сан-Франциско и Финикс Скай-Харбор (Аризона).