Spotify սթրիմինգային երաժշտական ծառայության գլխավոր տնօրեն Դենիել Էկը իր Twitter-ում ԱՄՆ հեռացող նախագահ Բարաք Օբամային «երգացանկի նախագահի» պաշտոն է առաջարկել, հայտնում է CNBC-ն:
Առաջարկվում է գրառման մեջ հղում կատարել թափուր տեղին: Աշխատանքն իրենից ներկայացնում է խմբագիրների համակարգում, նոր գաղափարների գեներացում եւ այս կամ այն երգացանկի պահանջվածության վերլուծություն: Թեկնածուին առաջադրվող պահանջների մեջ նշված է, որ նա պետք է «հարգարժան ազգի ղեկավարման առնվազն 8 տարվա փորձ ունենա», «լավ հարաբերություններ ունենա մեծ թվով երգիչների եւ երաժիշտների հետ» եւ խաղաղության Նոբելյան մրցանակի դափնեկիր լինի:
Բարաք Օբաման ամառային կամ ծննդյան արձակուրդների ժամանակ մի քանի անգամ հրապարակել է ունկնդրելու համար խորհուրդ տրվող երաժշտության իր երգացանկը:

Гендиректор стримингового музыкального сервиса Spotify Дэниел Эк у себя в Twitter предложил уходящему президенту США Бараку Обаме должность «президента по плейлистам», сообщает RSN со ссылкой на CNBC.
К записи предлагается ссылка на вакансию. Работа заключается в координации работы редакторов, генерировании новые идей и анализе востребованности тех или иных плейлистов. В требованиях к кандидату указано, что он должен «иметь как минимум восемь лет опыта руководства высокоуважаемой нацией», состоять «в хороших отношениях со многими артистами и музыкантами» и обладать Нобелевской премией мира.
Барак Обама несколько раз публиковал свой плейлист с рекомендуемой к прослушиванию музыкой во время летнего отпуска или рождественских каникул.