Թուրքիան կարող է տնտեսական պատժամիջոցներ սահմանել Նիդեռլանդների դեմ։ Այս մասին հայտնել է Թուրքիայի առեւտրի ու մաքսատան հարցորով նախարար Բյուլենտ Տուֆենկչին, փոխանցում է «ԱՆադոլուն»։
Նա նկատել է, որ առայժմ քննարկվել են միայն քաղաքական ու իրավական պատժամիջոցները, բայց բացառված չէ, որ մոտ օրերս օրակարգում կընդգրկվեն նաեւ տնտեսական պատժամիջոցները։
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ ԱՆկարան փակել էր իր օդային տարածքը Նիդեռլանդներից դիվանագիտական չվերթների համար, արգելել է Հոլանդիայի դեսպանի մուտքը Թուրքիա, նաեւ խորհուրդ է տվել դադարեցնել Թուրքիա- Նիդեռլանդներ խորհրդարանական բարեկամական խմբի գործունեությունը։

Turkey may impose economic sanctions against the Netherlands. This was stated by the Trade and Customs Minister of Turkey Bulent Tufenkci, reorts ANadolun.
Tufenkci noted, that there have been discussed the political and legal sanctions so far only, but it is possible that soon economic sanctions will also be included on the agenda.
As reported earlier, Ankara closed its airspace for diplomatic flights from the Netherlands, blocked the entry of the Dutch ambassador to Turkey, also suggested to stop the Netherlands - Turkey Parliamentary Group’s cooperation.