Թուրքիան կարող է տնտեսական պատժամիջոցներ սահմանել Նիդեռլանդների դեմ։ Այս մասին հայտնել է Թուրքիայի առեւտրի ու մաքսատան հարցորով նախարար Բյուլենտ Տուֆենկչին, փոխանցում է «ԱՆադոլուն»։
Նա նկատել է, որ առայժմ քննարկվել են միայն քաղաքական ու իրավական պատժամիջոցները, բայց բացառված չէ, որ մոտ օրերս օրակարգում կընդգրկվեն նաեւ տնտեսական պատժամիջոցները։
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ ԱՆկարան փակել էր իր օդային տարածքը Նիդեռլանդներից դիվանագիտական չվերթների համար, արգելել է Հոլանդիայի դեսպանի մուտքը Թուրքիա, նաեւ խորհուրդ է տվել դադարեցնել Թուրքիա- Նիդեռլանդներ խորհրդարանական բարեկամական խմբի գործունեությունը։

Турция может ввести экономические санкции против Нидерландов. Об этом заявил министр по вопросам таможни и торговли Турции Бюлент Туфенкчи, сообщает Анадолу.
Он отметил, что пока рассматривались только политические и правовые санкции против Голландии, но не исключено, что в ближайшие дни в повестке окажутся и экономические санкции.
Напомним, что ранее Анкара закрыла воздушное пространство для дипломатических рейсов из Нидерландов, запретила въезд в Турцию голландскому послу, также правительство рекомендовало прекратить деятельность парламентской группы дружьы Турция-Нидерланды.