Մեկ ոստիկան է փոխվել, եւս մեկն էլ վիրավորվել Փարիզի կենտրոնում՝ Ելիսեյան դաշտերում տեղի ունեցած փոխհրաձգության ժամանակ, հայտնել է RFI –ն՝ վկայակոչելով ֆրանսիական լրատվամիջոցները։ Reuters-ը հայտնում է, որ վիրավորված ոստիկանը մահացել է հիվանդանոցում։
Տղամարդը, որը կրակել է ոստիկանների վրա,սպանվել է, հայտնում է Europe 1.ռադիոկայանը։ Թաղամասը շղթայված է, Փարիզի ոստիկանությունը քաղաքացիներին խորհուրդ է տալիս զերծ մնալ այդ թաղամաս այցելելուց։
Իրադարձությունների հանգամանքները պարզվում են։ BFM հեռուստաալիքը, վկայակոչելով ականատեսի ցուցմունքները, հայտնում է այն մասին, որ հինգշաբթի երեկոյան Փարիզի գլխավոր պողոտայում կրակոցներ են հնչել։ Ականատեսը մայթի վրա մարմին է տեսել, որը ոստիկանությունը արագ հեռացրել է այնտեղից։ Ըստ հեռուստաալիքի, մարդը, որը կրակ էր բացել ոստիկանների վրա, սպանվել է։
Ոստիկանությունը չի բացառում, որ տեղի ունեցածը ահաբեկչություն է եղել։ Միաժամանակ «Ֆրանս փրեսը» գրում է, որ հնարավոր է զինված կողոպուտի փորձ է տեղի ունեցել։

Один полицейский погиб, еще один  получил ранения при перестрелке на Елисейских полях в центре Парижа, сообщает  RFI  со ссылкой на французские СМИ. Reuters сообщает, что раненны полицейский скончался в больнице.
Мужчина, стрелявший в стражей порядка, застрелен, сообщает радиостанция Europe 1. Квартал в районе Елисейских полей оцеплен, префектура полиции Парижа рекомендует гражданам возжержаться от посещения этого района французской столицы.
Обстоятельства событий выясняются. Телеканал BFM, ссылаясь на показания очевидца, сообщает о том, что в четверг вечером в районе главной авеню франуцзской столицы раздались выстрелы. Свидетель видел тело на тротуаре, которое было быстро эвакуировано полицией.Согласно телеканалу France 24, человек, открывший огонь по полицейскому патрулю, был убит.
Полиция не исключает, что случившееся можно квалифицировать как террористический акт. В то же время агентство Франс пресс пишет, что речь может идти и о попытке вооруженного ограбления.