Եվրախորհրդարանը գնահատել է «Ազգային ճակատ» կուսակցության ֆիկտիվ աշխատատեղերի հետեւանքով կրած վնասը , որը կազմել է երեք միլիոնով ավելի, քան առաջ էին հայտնել, փոխանցում է RFI–ն։
Ֆրանս փրես գործակալությունը հայտնել է, որ ըստ նոր տարրերի, որոնք հայտնվել են քննության դոսյեում, Եվրախորհրդարանի բյուջեին պատճառած վնասը կազմում է 4 978 122 եվրո։ Մարին Լը Պենը ու «ազգային ճակատի» մյուս պատգամավորները վարձել էին խորհրդարանական օգնականների, որոնց աշխատավարձերը վճարվել են խորհրդարանի բյուջեից։ Ընդ որում այդ աշխատատեղերը ֆիկտիվ են եղել։
Ավելի վաղ, 2015-ին, Եվրախորհրդարանը գնահատել էր վնասը 1․9 մլն եվրո։ Նոր «վերագնահատականը» կատարվել է 2017-ի ապրիլի 21-ին։ Կասկածի տակ են հայտնվել Ազգային ճակատից 17 եվրախորհրդարանականներ, որոնցից յուրաքանչյուրն ունեցել է մի քանի օգնական։ Հիմա քննության տակ է Մարին Լը Պենի երկու օգնականները , այդ թվում նրա կաբինետի տնօրենը։ Մարտին Եվրախորհրդարանը խնդրել էր Մարին Լը Պենին զրկել պատգամավորական անձեռնմխելիությունից, քանի որ նա հրաժարվում էր հայտնվել քննության հարցաքննությանը, որտեղ նրան կարող էին մեղադրանքներ առաջադրել։ Ֆրանս փրեսը հայտնում է, որ այդ խնդրանքը չի քննարկվի մինչեւ նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլ, որը անցնելու է մայիսի 7-ին։

Европарламент оценил ущерб от использования фиктивных рабочих мест французской крайне правой партией «Национальный фронт» в пять миллионов евро. Это на три миллиона больше, чем сообщалось ранее, передает RFI
Как сообщает агентство France-Presse, согласно новым «элементам», появившимся в досье следствия, ущерб, нанесенный бюджету Европарламента, составляет 4 978 122 евро. Лидер партии «Национальный фронт» Марин Ле Пен и другие депутаты нанимали парламентских ассистентов, которым выплачивались зарплаты из бюджета парламента. При этом рабочие места были фиктивными.
Ранее, в 2015 году, Европарламент оценивал ущерб в 1,9 млн евро. Новая «переоценка» датируется 21 апреля 2017. Под подозрение попали 17 евродепутатов от партии «Национальный фронт», каждый из которых имел несколько парламентских ассистентов. В настоящее время под следствием находятся два парламентских ассистента Марин Ле Пен, в том числе директор ее кабинета. В марте следователи просили Европарламент снять с Марин Ле Пен депутатскую неприкосновенность, так как она отказалась явиться на допрос следствия, где ей могли быть предъявлены обвинения. Как отмечает France-Presse, эта просьба не будет рассмотрена до второго тура голосования президентских выборов, который пройдет 7 мая.