Կալմիկիայում ավտոճանապարհին միկրոավտոբուս է շրջվել, որը Նիժնի Նովգորոդից Բաքու էր ուղեւորվում. տուժել է Ադրբեջանի քաղաքացի 11 ուղեւոր, հայտնել են Արտակարգ իրավիճակների նախարարության գլխավոր վարչությունից:
Ժամը 14.40-ին հաղորդում է ստացվել, որ Կոմսոմոլսկի-Արտեզիան հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհին՝ Չերնոզեմելյան շրջանի Արտեզիան բնակավայրից 10 կմ հեռավորությամբ տեղի է ունեցել ողեւորատար «Մերսեդես» միկրոավտոբուսի կողաշրջում: Նախնական տեղեկություններով՝ ճանապարհային պատահարի հետեւանքով 11 մարդ է տուժել: Բոլոր տուժողները Ադրբեջանի քաղաքցիներ են, հայտնել է ԱԻՆ-ի Հարավային շրջանային կենտրոնից:
Միկրոավտոբուսի կողաշրջման հետեւանքով 11 մարդ, այդ թվում՝ 7 երեխա, տուժել են: Նրանց տեղափոխել են Կոմսոմոլսկի կենտրոնական հանրապետական հիվանդանոց: Միկրոավտոբուսում ընդհանուր 17 մարդ է եղել, որոնցից 9 երեխաներ էին, բոլորը Ադրբեջանի քաղաքացիներ են:

На автодороге в Калмыкии перевернулся микроавтобус, ехавший из Нижнего Новгорода в Баку: пострадали 11 пассажиров, граждан Азербайджана, - сообщили в ГУ МЧС по республике.
В 14.40 поступило сообщение о том, что на автодороге республиканского значения Комсомольский – Артезиан в 10 км от населенного пункта Артезиан Черноземельского района произошло опрокидывание пассажирского микроавтобуса «Мерседес». В результате ДТП, по предварительной информации, пострадало 11 человек.
Все пострадавшие в ДТП с микроавтобусом в Калмыкии - граждане Азербайджана, сообщили в Южном региональном центре МЧС.
В результате опрокидывания микроавтобуса 11 человек, в том числе семь детей, пострадали, они все доставлены в ЦРБ поселка Комсомольский. Всего в микроавтобусе было 17 человек, из них девять детей - все граждане Азербайджана.