Չինաստանի կառավարությունը օգոստոսի 15-ից էմբարգո է սահմանում Հյուսիսային Կորեայից ածխի, ծովամթերքի նեմուծման վրա, նաեւ երկաթի, արճիճի եւ այս մետաղների հանքերի վրա: Այս մասին նշված է Չինաստանի կոմերցիայի նախարարության հրապարակած հաղորդագրության մեջ, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը:
ՄԱԿ Անվտանգության խորհուրդը օգոստոսի 5-ին Փհենյանի դեմ պատժամիջոցները խստացրել է հրթիռային փորձարկումներ կատարելու պատճառով: Փաստաթղթով նախատեսվում է արգելք սահմանել Հյուսիսային Կորեայից ածխի, երկաթի, արճիճի, ծովամթերքի եւ այլնի ներմուծման վրա: Երկրները, որոնք Հյուսիսային Կորեայի հետ արդեն նման պայմանագրեր են կնքել, պետք է փաստաթուղթն ընդունելու օրվանից սկսած 30 օրում ավարտեն գնված օգտակար հանածոների եւ ապրանքների ներմուծումը:
Բանաձեւով նաեւ արգելք է սահմանվում նոր համատեղ ձեռնարկությունների ստեղծման եւ արդեն գոյություն ունեցող ՀՁ-ներում լրացուցիչ ներդրումների վրա: Այն երկրներում, որտեղ հյուսիսկորեացի աշխատողներ են աշխատում, արգելված է նրանց թվի ավելացումը: Բանաձեւով երկրներից պահանջվում է թույլ չտալ իրենց նավահանգիստներ նավեր մտնել, որոնք ՄԱԿ ԱԽ-ի հատուկ կոմիտեի կողմից մերկացվել են պատժամիջոցային ռեժիմի խախտման մեջ:
ԱՄՆ տվյալներով՝ նոր սահմանափակումների ամբողջական կատարումը թույլ կտա Փհենյանի ամենամյա արժութային եկամուտները, որոնք հիմա մոտ 3 մլրդ դոլար են կազմում, կրճատել 1 մլրդ դոլարով:

Правительство Китая с 15 августа вводит эмбарго на импорт угля, морепродуктов, а также железа, свинца и руд этих металлов из КНДР. Об этом говорится в опубликованном сообщении министерства коммерции Китая, передает ТАСС
Совет Безопасности ООН 5 августа ужесточил санкции в отношении Пхеньяна за проведенные ракетные испытания. Документ, в частности, предусматривает введение запрета на экспорт из КНДР угля, железа, свинца, морепродуктов и др. Страны, которые уже заключили с КНДР подобные контракты, должны завершить ввоз закупленных полезных ископаемых и товаров в течение 30 дней со дня принятия документа.
В резолюции также прописан запрет на создание новых совместных предприятий (СП) с КНДР и дополнительные инвестиции в уже существующие СП. Странам, в которых трудятся северокорейские рабочие, запрещено увеличивать их число. Документ также обязует государства не пускать в свои порты суда, уличенные специальным комитетом СБ ООН в нарушении санкционного режима.
По данным США, полное выполнение новых ограничений позволит сократить ежегодные валютные доходы Пхеньяна, составляющие сейчас около $3 млрд, на $1 млрд.