Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետություն պաշտոնական այցի երկրորդ օրը Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությունը հյուրընկալվել է «Նորինկո» ընկերությունում։
ՀՀ ՊՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ Չինաստանի խոշորագույն արդյունաբերական կառույցներից մեկի գործունեության հիմնական ուղղություններն են մեքենաշինությունը, գյուղատնտեսությունը, բարձր տեխնոլոգիաները և ռազմական արդյունաբերությունը։
Ընկերության ղեկավարության հետ կայացած հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանական ոլորտում համագործակցության հեռանկարներն ու հնարավորությունները։

YEREVAN. – On the second day of its official visit to China, the delegation from Armenia—and led by Defense Minister Vigen Sargsyan—was hosted at the China North Industries Corporation (NORINCO).
The main activities of this company—which is one of China’s largest industrial enterprises—are vehicle manufacturing, agriculture, high tech and military industry, the Ministry of Defense (MOD) of Armenia informed Armenian News-NEWS.am.
During the talk with the management of NORINCO, the parties conferred on the prospects and opportunities for cooperation in the defense sector.