Սեպտեմբերի 13-ին ԱԺ-ն 1-ին ընթերցմամբ ընդունեց «Սոցիալական ծառայությունների համարանիշի մասին» օրենքում կատարված լրացումները: Միաձայն կողմ քվեարկեց 93 պատգամավոր, ԱԺ-ից հայտնում է NEWS.am-ի թղթակիցը:
Ըստ օրրինագծի՝ համայանքային հարկերը վճարելիս համարանիշի փոխարեն կարելի է ժամանակավորապես  անձնագիր ներկայացնել կամ ID քարտ: Օրենքը կգործի մեկ տարի՝ մինչեւ կավարտվի անձնական տվյալների թվայնացումը: Դրանից հետո քաղաքացու անձնագիրը կամ ID քարտը ներկայացնելուց հետո համակարգն ավտոմատ կգտնի սոցիալական ծառայության համարանիշը:

Парламент Армении 13 сентября принял в 1-ом чтении поправки в закон «О номере социальных услуг». «За» единогласно проголосовали 93 депутата, передает парламентский корреспондент Новости Армении – NEWS.am.
По законопроекту, при уплате муниципальных налогов вместо номера можно будет временно предъявлять паспорт или ID-карту. Закон будет действовать год, пока не завершится оцифровка баз личных данных. После этого при предъявлении   гражданином паспорта или ID-карты система будет автоматически находить и его номер социальных услуг.