ԱԺ Տնտեսական հարցերով մշտական հանձնաժողովի նախագահ Խոսրով Հարությունյանը հունվարի 31-ի հանձնաժողովի նիստի ժամանակ կշտամբեց ֆինանսների փոխնախարար Կարեն Թամազյանին եւ նրա կողքին գտնվող կառավարության ներկայացուցիչներին:
Հարությունյանի վրդովմունքն էր հարուցել այն, որ կառավարությունը, նրա խոսքով, ի դեմս տարբեր նախարարների ճյուղային հանձնաժողովներին օրինագծերի փաթեթները մեծ ուշացումներով է ներկայացնում եւ փաստացի՝ վերջին պահին, ինչը պատգամավորներին զրկում է փաստաթղթերը  պատշաճ կերպով ուսումնասիրելու հնարավորությունից: «Պարոնայք, չի կարելի այդպես անել: Դրանից տուժում է մեր աշխատանքի որակը, սա անթույլատրելի է: Մենք պարզապես չենք հասցնում այդ օրինագծերին պատշաճ կերպով ծանոթանալ»,- դժգոհեց Հարությունյանը:
Ի պատասխան կառավարության ներկայացուցիչը համաձայնվեց դիտողության հետ եւ խոստացավ, որ այսուհետեւ կաշխատեն փաստաթղթերը ժամանակին ներկայացնել, որքանով դա հնարավոր կլինի:

Глава постоянной парламентской Комиссии по экономическим вопросам, депутат от правящей Республиканской партии Армении Хосров Арутюнян на ее заседании 31 января отчитал заместителя министра финансов Карена Тамазяна и находящихся рядом с ним представителей Правительства.
Арутюняна возмутило то, что, по его словам, Правительство Армении в лице различных министерств представляет пакеты законопроектов в профильные комиссии с большим запозданием, и, фактически, в последний момент, что не позволяет депутатам должным образом изучить документы. «Господа, так делать нельзя. Из-за этого страдает качество нашей работы, что недопустимо. Мы просто не успеваем должным образом ознакомиться с этими законопроектами», - посетовал Арутюнян.
В ответ представитель Правительства согласился с замечанием и обещал, что впредь они постараются представлять документы вовремя, насколько это будет возможно.