2011-ը լինելու է ճգնաժամից հետո կայուն զարգացման առաջին տարին։ Հունվարի 13-ի մամուլի ասուլիսում նման կանխատեսում արեց ԱԺ պատգամավոր, ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Մինասյանը։
Նրա խոսքով, նման կանխատեսման հիմք է տալիս, օրինակ, «տնտեսական աճի բավականին լավ՝ 4,6 տոկոս աճը»։
«Սա այն պարագայում, երբ տնտեսության հիմնական շարժիչ ուժը 2011-ին մնալու է արդյունաբերությունը։ Ակնկալվում է, որ գյուղատնտեսությունը պետք է աճի շուրջ 10 տոկոսով։ Այս ոլորտում մենք բավական շատ անելիքներ ունենք եւ մեր հիմնական գործը պետք է լինի հողատարածքների առավել արդյունավետ օգտագործումը, մասնավորապես՝ կոոպերացիան։ Այս հարցում նախանձախնդիր է նաեւ Գյուղատնտեսության նորանշանակ նախարարը։ Աճ է ակնկալվում նաեւ շինարարության եւ ծառայությունների բնագավառներում։ Կշարունակվեն արդյունաբերության դիվերսիֆիկացման գործընթացները»,- ասաց Մինասյանը։
Ամփոփելով՝ պատգամավորը նկատեց, որ տնտեսության բարելավման համար ուշադրություն  է դարձվելու հատկապես կաշառակերության դեմ պայքարին եւ տնտեսական մրցունակության ապահովմանը։ «Վիճակը, երկու առումներով էլ, հեռու է կատարյալ լինելուց, եւ արվելու է ամեն բան, որպեսզի շուկայական գներն էլաստիկ դառնան եւ կոռուպցիայի կանխարգելման դեմ համապատասխան միջոցներ ձեռնարկվեն»,-խոստացավ Մինասյանը։

The year 2011 is going to be the first post-crisis year of steady development, Gagik Minasyan, Chairman of the Standing Committee on Finance, Credit and Budgetary Affairs, RA Parliament, told journalists Jan 13.
The reason for this forecast is, particularly, “a rather significant 4.6% growth, with industry expected to remain principle economic locomotive.” “An around 10% growth is expected in the agricultural sector. We have much to do in this sector, and our major task is more efficient use of lands, particularly cooperation. The newly appointed Minister of Agriculture is enthusiastic about it. Growth is also expected in the construction and services sectors. Industrial diversification process will go on,” Minasyan said.
He pointed out that the improvement of economic situation necessitates corruption control and economic competition. “In both aspects, the situation leaves much to be desired. Every effort must be taken to ensure flexible market prices and corruption control,” Minasyan said.