«Իրավունք» թերթը գրում է. «Քաղաքական կուլիսներում խոսակցություններ են շրջանառվում, որ ԲՀԿ նախընտրական ցուցակը գլխավորող Գագիկ Ծառուկյանը մտադիր է իրենց քաղաքական ուժի անցողիկ շեմը հաղթահարելու դեպքում մանդատը վայր դնել:
Թերեւս սա է եղել Նիկոլ Փաշինյան-Գագիկ Ծառուկյան հուշագրից զատ, բանավոր ձեռք բերված պայմանավորվածություններից մեկը:
Իսկ ցուցակում ընդգրկվելը պայմանավորված է զուտ նրանով, որ առանց Ծառուկյանի ԲՀԿ-ին ընտրող դժվար կլիներ գտնել:
Նոր խորհրդարանում Նիկոլ Փաշինյանը կփորձի ձերբազատվել օրենսդիրում վերջին գործարարից, իսկ դրա դիմաց զիջել ԲՀԿ-ին երկու նախարարական պորտֆել՝ ՀՀ արտակարգ իրավիճակների եւ ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարարների պաշտոնները:
Դրանք համապատասխանաբար կփոխանցվեն Հրաչյա Ռոստոմյանին եւ Գաբրիել Ղազարյանին, որոնք առերեւույթ ԲՀԿ-ի հետ կապ չունեն, բայցեւ ասոցացվում են Գագիկ Ծառուկյանի եւ ԲՀԿ-ի հետ՝ լինելով կառավարությունում հենց այս քաղաքական ուժի հենասյուները:

YEREVAN. – Rumors are circulating in the political backstage that Prosperous Armenia Party (PAP) Chairman—and tycoon MP—Gagik Tsarukyan, who heads the PAP electoral list in the forthcoming snap parliamentary election, plans to renounce his parliamentary seat if his party passes the minimum threshold to enter the parliament, Iravunk (Right) newspaper reported.
“Perhaps this was one of the arrangements that were verbally made, aside from the [Acting PM] Nikol-Pashinyan-Gagik Tsarukyan memorandum.
“And his [Tsarukyan’s] being on the [PAP electoral] list is due solely by the [fact] that it would be difficult to find a voter for the PAP without Tsarukyan.
“In the new parliament, Nikol Pashinyan will try to get rid of the last businessman in the legislature, and in exchange—to concede two ministerial positions (…) to the PAP,” Iravunk wrote.