Փոքրիկ տղան դիմել է դատարան՝ խնդրելով թույլատրել իրեն ու իր ընկերներին փողոցում ձնագնդիկներով խաղալ։ Այսպիսի հայցը կարող էր կատակ թվալ, եթե  Կոլորադոյի Սեւերանս քաղաքում իսկապես ձնագնդիներ նետելու արգելք չգործեր, փոխանցում է Americaru–ն։
Քաղաքում արդեն գրեթե 100 տարի գործում է ձնագնդիկներ նետելու արգելքը, որոնք արկերին համարժեք են համարվում։ Սա վրդովվեցրել է 9-ամյա Դեյն Բեսթին, որը չի կարողանում վայելել ձմեռը՝ օրենքը խախտելու եւ տհաճ իրավիճակներում հայտնվելու վախից։
Դատարանը վճիռ է կայացրել ի օգուտ դպրոցականի։ Ռադիոյով ելույթ ունենալով նա հայտարարել է, որ այսօր երեխաներին առիթ է պետք փողոցում խաղալու համար։

Маленький мальчик обратился в суд с просьбой позволить ему и его друзьям бросаться снежками на улице. Такая просьба могла показаться шуткой, если бы в городе Северанс, Колорадо, не действовал реальный запрет на метание снежных комков, передает Americaru.
В этом городе уже почти 100 лет закон запрещает бросать снежки, которые приравниваются к снарядам. Это возмутило 9-летнего Дэйна Беста, который не мог насладиться зимним сезоном из-за страха нарушить закон и влипнуть в неприятности.
Cуд вынес вердикт в пользу отважного школьника. Выступая на радио, он заявил, что «сегодняшним детям нужен повод, чтобы играться на улице. Исследования доказывают, что дети, которые проводят недостаточно времени на воздухе, больше подвержены ожирению, синдрому дефицита внимания и гиперактивности, тревоге и депрессии».