Դեկտեմբերի 25-ին Թբիլիսիում ԱԳ նախարարների տեղակալների մակարդակով քաղաքական խորհրդակցություններ անցկացվեցին Հայաստանի և Վրաստանի արտաքին գործերի նախարարությունների միջև։ Հայկական կողմը գլխավորում էր ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանը, վրացական կողմը՝ Վրաստանի ԱԳ նախարարի տեղակալ Լաշա Դարսալիան (Lasha Darsalia)։ Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկանում է ՀՀ ԱԳ նախարարության լրատվական ծառայությունից։
Խորհրդակցությունների ընթացքում կողմերը քննարկեցին փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի լայն շրջանակ, մասնավորապես՝ տարածաշրջանային անվտանգությանը, երկկողմ առևտրատնտեսական հարաբերությունների զարգացմանը, հումանիտար ոլորտին, ինչպես նաև միջազգային կազմակերպություններում համագործակցությանը վերաբերող հարցեր։
Գոհունակությամբ անդրադարձ կատարվեց 2018 թվականի ընթացքում տեղի ունեցած բարձր մակարդակով փոխայցելություններին, որոնք նպաստեցին երկկողմ հարաբերությունների հետագա խորացմանն ու ամրապնդմանը։
Քննարկվեց նաև 2019 թվականի սկզբին միջկառավարական տնտեսական հանձնաժողովի հերթական նիստն անցկացնելու հարցը, ինչը նոր լիցք պետք է հաղորդի երկու երկրների միջև առևտրատնտեսական հարաբերությունների զարգացմանը։

Political consultations were held between the Foreign Ministries of Armenia and Georgia. They were held in Tbilisi at the level of deputy ministers. The Armenian delegation was headed by Deputy Foreign Minister Shavarsh Kocharyan. The Georgian delegation was headed by Deputy Minister  Lasha Darsalia.
According to the press service of the Foreign Ministry, the parties discussed a wide range of issues of mutual interest - regional security, development of bilateral relations, cooperation within international organizations. The high-level visits made in 2018 were noted with satisfaction. The question of holding a meeting of the intergovernmental commission in early 2019 was discussed, which will give new impetus to the development of trade and economic relations between the two countries.