Ինգուշեթիայի Ազգային ժողովի պատգամավորը առեւանգել է հանրապետության բնակչուհուն՝ հայտնում է «Ինտերֆաքսը»։
«Կնոջ հափշտակումը տեղի է ունեցել Ինգուշեթիայի Մալգոբեկյան շրջանում։ Փախցնելով կնոջը՝ 6-րդ գումարման պատգամավորը, «Միացյալ Ռուսաստան» խմբակցության անդամը որոշել է նրա հետ ամուսնանալ։ Նախնական տեղեկատվությամբ, առեւանգվածը նախկինում զբաղեցրել է Մալգոբեկյան կենտրոնական շրջանային հիվանդանոցի գլխավոր բժշկի պաշտոնը»,- ասել է գործակալության աղբյուրը։
Նրա խոսքերով, իրավիճակը կարգավորել է ավագանին։ Հարսանիքը տեղի կունենա առաջիկա կիրակի օրը։
Այս միջադեպը աղմուկ է բարձրացրել շրջանում, քանի որ պատգամավորներն իրենք բազմիցս հանդես են եկել հարսնացուների առեւանգման պատիժը խստացնելու եւ հին կովկասյան սովորությունը արմատախիլ անելու օգտին։
Պատգամավորը ստիպված կլինի 200 000 ռուբլու տուգանք վճարել հօգուտ կենտրոնական մզկիթի աղքատների, իսկ փեսացուին օգնողներին՝ 100 000-ական ռուբլի։

Deputy of the National Assembly of Ingushetia has kidnapped a resident of Ingushetia, reports Interfax.
“By kidnapping the woman, the member of the United Russia faction decided to get married to her. According to the preliminary information, the kidnapped woman used to hold the position of general doctor of the central regional hospital in Malgobek, reports the source.
According to the source, the situation was resolved by the council of elders, and the wedding will take place this coming Sunday.
This caused uproar in the region since the MPs have been in favor of restricting the punishment for kidnapping women.