Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր՝ մայիսի 2-ին, ընդունել է Արաբական Միացյալ Էմիրությունների պետնախարար, հայ-էմիրաթական միջկառավարական համատեղ հանձնաժողովի համանախագահ Ահմադ Ալի Ալ-Սայեղին և նրա գլխավորած պատվիրակությունը:
Բարի գալուստ մաղթելով հյուրերին՝ հանրապետության նախագահը ողջունել է միջկառավարական համատեղ հանձնաժողովի անդրանիկ նիստի անցկացումը և վստահություն հայտնել, որ բոլոր այն պայմանավորվածությունները, որոնց շուրջ համաձայնություն է ձեռք բերվել վերջերս ԱՄԷ կատարած իր այցի ընթացքում, իրականություն կդառնան:
Նախագահ Սարգսյանը պատրաստակամություն է հայտնել աջակցել այդ ծրագրերի իրագործմանը:
Շնորհակալություն հայտնելով հանդիպման համար՝ պետնախարար Ահմադ Ալի Ալ-Սայեղն ասել է, որ Հայաստանի նախագահի՝ ԱՄԷ այցի ընթացքում ԱՄԷ ղեկավարների հետ կայացած հանդիպումներն ուղենիշ են դարձել, որպեսզի այսօր ինքը Հայաստանում քննարկումներ անցկացնի տարբեր ոլորտների շուրջ:
Նա տեղեկացրել է, որ արդեն տեղի են ունեցել հայ-էմիրաթական միջկառավարական համատեղ հանձնաժողովի առաջին հանդիպումները, որոնց ընթացքում որոշակի համաձայնության են հասել մի շարք կարևոր հարցերում:
Հայ-էմիրաթական միջկառավարական համատեղ հանձնաժողովի համանախագահն ասել է, որ ակնկալում են ավելի սերտ համագործակցություն ծավալել տնտեսության, կրթության, մշակույթի, նոր տեխնոլոգիաների և այլ ոլորտներում: Նշելով, որ Հայաստանում արդեն իսկ կան էմիրաթական գործարարության հաջողված օրինակներ՝ ԱՄԷ պետնախարարը կարևորել է ինչպես դրանց հետագա ծավալումը, այնպես էլ հայաստանցի գործարարների ներկայությունը էմիրաթական շուկայում:

President of Armenia Armen Sarkissian received today the delegation led by State Minister of the United Arab Emirates, Co-Chair of the Armenia-Emirates Joint Intergovernmental Commission Ahmed Ali Al-Sayegh.
Welcoming the guests, the head of state welcomed the holding of the first session of the joint intergovernmental commission and expressed confidence that all the agreements reached during his recent visit to the UAE will be implemented.
Expressing gratitude for the meeting, State Minister Ahmed Ali Al-Sayegh said the Armenian president’s meetings with the leadership of the UAE during the visit became a benchmark for the State Minister’s discussions on various sectors in Armenia. He informed that the Armenia-Emirates Joint Intergovernmental Commission has already held its first meetings during which the parties have reached some agreements on several major issues.
The co-chair of the joint intergovernmental commission said the UAE expects closer collaboration in economy, education, culture, new technologies and other sectors.