Սիրիայի Արաբական Հանրապետությունում հումանիտար առաքելություն իրականացնող հայ մասնագետների խմբի սակրավորները փետրվարի 19-ից մինչեւ մայիսի 10-ը տեխնիկական հետազոտության եւ մաքրման աշխատանքների ժամանակ 25 հազար 860 քմ տարածք են ականազերծել, այս մասին Հումանիտար Ականազերծման եւ Փորձագիտական Կենտրոն ՊՈԱԿ–ը տեղեկացնում է ֆեյսբուքյան իր էջում։
Հումանիտար առաքելության բժիշկները վիրաբուժական օգնություն են ցուցաբերել 241 հիվանդի, թերապեւտիկ բնույթի բուժօգնություն է ցուցաբերվել 534 քաղաքացու, կլինիկալաբորատոր հետազոտությունների թիվը 959 է:
Օրեր առաջ կայացել է հայ բժիշկների եւ Սիրիահայ Օգնության Խաչի շրջանային վարչության անդամների հանդիպումը: Հայկական խմբի մարդասիրական գործունեությունը շարունակվում է:

Саперы группы армянских специалистов, осуществляющей гуманитарную миссию в Сирии, в период с 19 февраля по 10 мая разминировали 25 тыс. 860 квадратных метров территории. Об этом говорится на странице ГНКО «Центр гуманитарного разминирования и экспертизы» в Facebook.
Врачи гуманитарной миссии оказали хирургическую помощь 241 человеку, терапевтическую помощь – 534 гражданам, число же клинико-лабораторных исследований достигло отметки в 959.
На днях состоялась встреча армянских врачей и членов областного управления Креста помощи сирийским армянам. Гуманитарная миссия армянской группы продолжается.