ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը չորեքշաբթի կհանդիպի պետքարտուղար Մայք Պոմպեոյի հետ Սոչիից նրա վերադառնալուց հետո, որտեղ ամերիկյան դիվանագիտության ղեկավարը բանակցություններ է վարել Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովի եւ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ։ Այս մասին վկայում է ամերիկյան առաջնորդի ժամանակացույցը, որը երեքշաբթի տարածել է Սպիտակ տան մամուլի ծառայությունը, տեղեկացնում է ՏԱՍՍ-ը։
Ըստ այդ տվյալների՝ հանդիպումը կկայանա տեղի ժամանակով ժամը 14.45-ին, Սպիտակ տան Օվալաձեւ կաբինետում, եւ կանցնի փակ դռների հետեւում։
ԱՄՆ պետքարտուղարը Ռուսաստան այցի ընթացքում երեքշաբթի բանակցություններ է վարել Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովի հետ, որից հետո նրան ընդունել է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը։ Լավրովը եւ Պոմպեոն Սոչիում մոտ երեք ժամանոց բանակցություններ են վարել՝ քննարկելով, ինչպես նշել է ԱԳՆ ղեկավարը, ինչպես երկկողմ հարաբերությունները, այնպես էլ ավելի հրատապ միջազգային եւ տարածաշրջանային հարցեր, ներառյալ իրավիճակն Ուկրաինայում, Վենեսուելայում, Սիրիայում եւ Մերձավոր Արեւելքում ընդհանրապես, Հյուսիսային Կորեայի եւ Իրանի միջուկային մշակումների խնդիրների կարգավորումը։ Ինչպես ընդգծել է Լավրովը, կողմերը հանգել են այն եզրակացության, որ «պետք է ջանալ նախաձեռնել գործնական քայլեր (ռուս-ամերիկյան հարաբերություններում) ստեղծված իրավիճակի շտկման համար»։

US President Donald Trump will meet Wednesday with Secretary of State Michael Pompeo after his return from Sochi, where the head of American diplomacy held talks with Russian Foreign Minister Sergey Lavrov and President Vladimir Putin, White House press service reported.
According to the source, the meeting is scheduled for 2:45pm local time in the Oval Office of the White House and will be held behind closed doors.
The US Secretary of State during his visit to Russia on Tuesday held talks with Russian Foreign Minister Sergei Lavrov, and was received by Russian President Vladimir Putin. Lavrov and Pompeo held approximately three-hour talks in Sochi, discussing both bilateral relations and the most pressing international and regional issues, including the situation in Ukraine, Venezuela, Syria and the Middle East, the resolution of nuclear development issues in North Korea and Iran. As Lavrov noted, the parties agreed to take practical steps to remedy the situation in the Russian-American relations.