Սիրիայի հյուսիս-արեւմուտքում գտնվող Աֆրինում ականապատված մեքենայի պայթյունի հետեւանքով տուժածների թիվը հասել է 38-ի, ՌԻԱ «Նովոստի»-ին տեղեկացրել է աղբյուրն ընդդիմադիր «Ազատ սիրիական բանակում» (ՍԱԲ)։
Ավելի վաղ ՍԱԲ աղբյուրը ՌԻԱ «»Նովոստի»-ին տեղեկացրել էր 11 զոհի եւ 25 տուժածի մասին։
«Պայթյունից տուժածների թիվը սիրիական Աֆրին քաղաքում հասել է 38 մարդու, նրանցից իննին տեղափոխել են թուրքական Հաթայի հիվանդանոց»,- տեղեկացրել է աղբյուրը։
Ավելի վաղ լիբանանյան Al-Mayadeen հեռուստաալիքը, հղում կատարելով Հալեպում սեփական թղթակցին, տեղեկացրել էր հինգ զոհի մասին Թուրանդա տանող ճանապարհին ականապատված մեքենայի պայթյունի հետեւանքով։ Քրդական ANHA գործակալությունը տեղեկացրել էր, որ քաղաքում երկու պայթյուն է տեղի ունեցել։ Առաջինը որոտացել է Աֆրինի կանտոնի կենտրոնում, Էլ Ֆիլաթ փողոցում, երկրորդը՝ քաղաքից ոչ հեռու գտնվող Թուրանդա գյուղում։

Число пострадавших в результате взрыва заминированного автомобиля в Африне на северо-западе Сирии увеличилось до 38, сообщил РИА Новости источник в оппозиционной «Свободной сирийской армии» (ССА).
Ранее источник в ССА сообщил РИА Новости   об 11 погибших и 25 пострадавших при взрыве.
«Число пострадавших при взрыве заминированного автомобиля в сирийском городе Африн увеличилось до 38, девятерых из них доставили в больницу в провинции Хатай в Турции», - сообщил источник.
Ранее ливанский телеканал Al-Mayadeen со ссылкой на собственного корреспондента в Алеппо сообщил о пяти погибших при взрыве заминированного автомобиля на дороге Туранда в Африне. Курдское агентство ANHA сообщало, что в городе произошли два взрыва. Первый взрыв прогремел на улице Эль-Филат в центре кантона Африн, второй - в деревне Туранда неподалеку от города