Հայաստանի նախագահի աշխատակազմը իր գործառույթներն իրականացնելու համար իրեն 1 մլրդ 575 մլն 884 դրամ հատկացնելու հայտ է ներկայացրել, որի 90 տոկոսը պետք է ծախսվի աշխատակիցներին պահելու կարիքներին, նրանց աշխատավարձերի վճարմանն ու շենքի շահագործմանը։ Այս մասին խորհրդարանական մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում հոկտեմբերի 30-ին, 2020 թվականի պետբյուջեի նախնական քննարկումների ժամանակ ասաց Հայաստանի նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Էմիլ Տարասյանը։
Միեւնույն ժամանակ, նրա խոսքով՝ միջոցների մի մասը կուղղվի աշխատանքային ուղեւորություններին ու գործուղումներին։ «Մեզ նոր պահանջներ են ներկայացվել, ինչպես քանակական, այնպես էլ որակական, ինչպես նաեւ ժամանակավոր բնույթի։ Անդրադառնալով քանակական ասպեկտին, պետք է նշեմ, որ եկող տարի մենք նախատեսում ենք իրականացնել 22 բարեգործական ծրագիր՝ չմոռանալով դրանց որակական բաղադրիչի մասին»,- պարզաբանել է Տարասյանը՝ ավելացնելով, որ այդ ծրագրերի շահառուների թիվը նախատեսվում է ավելացնել՝ 5-ից հասցնելով 8 հազարի։

The Presidential Administration of Armenia submitted a request for providing it with AMD 1 billion 575 million 884, 90% of which should be spent on the needs of maintaining employees, paying them salaries and operating the building, said the head of Armenian president's staff Emil Tarasyan on Wednesday.
According to him, part of the funds will be allocated to ensure business trips.
“We were presented with new requirements, both quantitative and qualitative, as well as temporary. Touching upon the quantitative aspect, I should note that next year we plan to implement 22 charitable programs, without forgetting about their qualitative component," he said adding that it is planned to increase the number of beneficiaries of these programs from 5 to 8 thousand.