2020 թվականին հատկացված միջոցների մեծ մասը կծախսվի Սահմանադրական դատարանի դատավորների եւ աշխատակազմի աշխատակիցների աշխատավարձերի վճարման համար: Հոկտեմբերի 30-ին ԱԺ մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում 2020 թվականի պետական բյուջեի նախնական քննարկման ժամանակ այս մասին ասաց Սահմանադրական դատարանի աշխատակազմի ղեկավար Էդգար Ղազարյանը:
Նրա խոսքով՝ նախատեսված գումարի 89,2 տոկոսը անմիջականորեն կազմում են բուն աշխատավարձերը, ինչպես նաեւ դատավորների, նաեւ Սահմանադրական դատարանի աշխատակազմի աշխատակիցների խրախուսանք-հավելավճարները:

Большая часть средств, выделяемых в 2020 году, пойдет на выплату зарплат судей и сотрудников аппарата Конституционного суда. Об этом на совместном заседании постоянных парламентских комиссий во время предварительного обсуждения проекта госбюджета на 2020 год заявил 30 октября руководитель аппарата Конституционного суда Армении Эдгар Казарян.
По его словам, 89,2% от предусмотренной суммы составляют непосредственно сами зарплаты, а также премии-поощрения судей, а также сотрудников аппарата Конституционного суда.