Քարշերինգային ավտոմեքենան մխրճվել է Մոսկվայում Կարմիր հրապարակի արգելապատնեշի մեջ, հաղորդում է ՌԵՆ ՏՎ-ն:
Հեռուստաալիքի տեղեկություններով՝ վթարը տեղի է ունեցել մարտի 21-ի լույս գիշերը:
«Նիսան Քաշքայ» ավտոմեքենայի ղեկին Մոլդովայի 28-ամյա քաղաքացի Անդրեյ Խ.-ն է եղել, որը չունի վարորդական իրավունքի վկայական: Սրահում կար նաեւ ուղեւոր: Երկու տղամարդիկ գտնվել են ալկոհոլի ազդեցության տակ:
Նախնական տվյալներով՝վարորդը, չկարողանալով կառավարել ավտոմեքենան, բախվել է հրապարակի բետոնե պատին, ինչպես նաեւ վնասել է ցանկապատը, որտեղ անցկացվում են ասֆալտապատման աշխատանքներ:
Իրավապահները բերման են ենթարկել տղամարդուն եւ տարել ոստիկանության բաժանմունք հետագա ուսումնասիրությունների նպատակով: Անդրեյ Խ-ի նկատմամբ կազմվել է վարչական արձանագրություն հարբած վիճակում ավտոմեքենա վարելու համար: Նրա ուղեւորի նկատմամբ նույնպես նյութեր են նախապատրաստվում, քանի որ նա փոխանցել է տրանսպորտային միջոցն անձին, որը գտնվել է ոգելից խմիչքի ազդեցության տակ:ս

Каршеринговый автомобиль протаранил бетонное ограждение на Красной площади в Москве, сообщает РЕН ТВ
По данным телеканала, авария произошла в ночь на 21 марта.
За рулем автомобиля «Ниссан Кашкай» находился 28-летний гражданин Молдавии Андрей Х., не имеющий водительского удостоверения. В салоне с ним находился пассажир. Оба мужчины находились в состоянии алкогольного опьянения.
По предварительным данным, каршеринг следовал по улице Ильинка в сторону Красной площади. Пьяный водитель, не справившись с управлением, допустил столкновение с бетонным блоком, ограждающим площадь, а также повредил забор на участке, где проводятся работы по замене брусчатки.
Правоохранители задержали мужчин и доставили в отдел полиции для разбирательства. В отношении Андрея Х. составлен административный протокол за пьяную езду. На его пассажира также составлен материал за передачу транспортного средства лицу, находящемуся в состоянии опьянения.