Մեծ Բրիտանիան անցել է կորոնավիրուսով հիվանդացության գագաթնակետը, հայտարարել է երկրի վարչապետ Բորիս Ջոնսոնը՝ խոստանալով հաջորդ շաբաթ ներկայացնել համաճարակից եւ ուսումնական հաստատությունների աշխատանքի վերսկսումից հետո տնտեսության վերականգնման մանրամասն պլանը, հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։
«Ես կարող եմ հայտարարել, որ մենք անցել ենք գագաթնակետը․․․ Մենք իջնում ենք»,- COVID-19-ից ապաքինվելով՝ աշխատանքի վերադառնալուց հետո առաջին մամուլի ասուլիսում ասել է Ջոնսոնը։
«Հաջորդ շաբաթ ես կներկայացնեմ մեր տնտեսության գործարկման, երեխաներին դպրոցներ վերադարձնելու մանրամասն պլանը»,- ասել է վարչապետը։
Ընդ որում, նա ընդգծել է, որ կարանտինային միջոցների չեղարկման կամ թուլացման մասին բոլոր խոսակցությունները դեռեւս վաղաժամ են։

Великобритания прошла пик заболеваемости коронавирусом, объявил премьер-министр страны Борис Джонсон, пообещав на следующей неделе представить подробный план восстановления экономики после эпидемии и запуска работы учебных заведений, передает РИА Новости.
«Я могу объявить, что мы прошли пик… Мы на спуске», - сказал Джонсон на первом своем пресс-брифинге после возвращения к работе после COVID-19.
«На следующей неделе я представлю подробный план запуска нашей экономики, возвращения детей в школы», - сказал премьер.
Он подчеркнул при этом, что пока все разговоры об отмене или ослаблении карантинных мер преждевременны.