Երեւանի գլխավոր ճարտարապետի պաշտոնակատարի անունը հայտնի կդառնա 15 օրվա ընթացքում: Այս մասին սեպտեմբերի 8-ին Երեւանի ավագանու նիստում ասաց Երեւանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Վիրաբյանը:
Նա բացատրեց, որ հենց հնարավոր լինի համաձայնության գալ բոլոր հարցերի շուրջ, անունը կհայտարարվի: «Կան հարցեր, որոնք քննարկման փուլում են: Աշխատավարձը, հաշվի առնելով աշխատանքի չափը, քիչ է, ուստի դժվար է մասնագետ գտնել»,- հավելեց պաշտոնյան: Ինչ վերաբերում է Երեւանի քաղաքապետարանի հանրակրթության վարչության պետի թեկնածությանը, ինչպես ընդգծեց առաջին փոխքաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանը, այն դեռ չկա:
Նշենք, որ օգոստոսին, այն բանից հետո, երբ Արթուր Մեսչյանը լքեց Երեւանի գլխավոր ճարտարապետի պաշտոնը, իսկ Աննա Ստեփանյանը` Երեւանի քաղաքապետարանի հանրակրթության վարչության պետի պաշտոնը, վերոնշյալ պաշտոնները մնում են թափուր:

During today’s session of the Council of Elders of Yerevan, Deputy Mayor Tigran Virabyan said the name of the acting chief architect of Yerevan will be announced in 15 days and explained that there is still no agreement on all the issues.
“There are issues that are being considered. Taking into consideration the amount of work that has to be done, the salary is low, and so it is hard to find a specialist,” the official added. As far as the nomination of the head of the General Education Department of Yerevan Municipality is concerned, First Deputy Mayor Hrachya Sargsyan said there is still no nomination.
The positions of chief architect of Yerevan and head of the General Education Department of Yerevan Municipality remain vacant after Artur Meschyan and Anna Stepanyan resigned in August.