Աշխարհի «ամենակրթված» վարչապետը Բելառուսը դարձրեց Եվրոպայի խորհրդի անդամ: Այս մասին Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է արդարադատության նախկին նախարար, ԵՊՀ դոցենտ Արփինե Հովհաննիսյանը։
«Նիկոլ Փաշինյանի «սերը» առ Բելառուս ապշեցնող է։ Սկզբում՝ շնորհավորանք ի խորոց սրտի, իսկ այսօր էլ պարզեցինք, որ աշխարհի «ամենակրթված» վարչապետը Բելառուսը դարձրեց Եվրոպայի խորհրդի անդամ: Հա ինչ անենք, որ դա սխալ է, իսկ վարչապետի պաշտոնը զբաղեցնողի կողմից չիմանալը՝ ամոթ։
Այս առումով՝ մեկ հարց ու մեկ առաջարկ։
Հիմա նա՝ «յաշիկ առնո՞ղ» է թե «յաշիկ ստեղծո՞ղ
Հ.Գ. Էն պերֆեկտ թիվիի «յաշիկ առնողներին» ասեք լավ վերնագիր դնեն՝« Ողջ աշխարհը ցնցված է։ Լուկաշենկոն ծնկաչոք շնորհակալ է։ Նիկոլը նրան մտցրեց Եվրոպա»,- գրել է  նա։

Armenia’s former justice minister, Associate Professor of Yerevan State University Arpine Hovhannisyan today posted the following on her Facebook page:
“Nikol Pashinyan’s ‘love’ for Belarus is astounding. First, he cordially congratulated Belarus, and today we found out that the world’s ‘most education’ Prime Minister turned Belarus into a member state of the Council of Europe. Well, it’s wrong, but it’s a shame for the person holding the office of Prime Minister.
In this regard, I want to ask him if he is educated or uneducated.
P.S. The ‘uneducated’ creators of the Perfect TV YouTube channel should post the following title for one of their videos: “The whole world is in shock. Lukashenko is kneeling and expressing gratitude…Nikol helped him enter Europe”.”