Pastinfo.am-ը գրում է, որ Երեւանում սեպտեմբերի 14-ին գարդասիլի պատվաստումից հետո ամբողջական կուրացման ախտանիշով հիվանդանոց է տեղափոխվել Երեւանի բնակչուհի՝ 2003 թվականին ծնված աղջիկը (անհատական տվյալները չենք հրապարակում՝ հաշվի առնելով նրա անչափահաս լինելը)։ «Փաստինֆո» լրատվականին մոտ կանգնած աղբյուրները հաստատում են՝ աղջնակը հիվանդանոց է տեղափոխվել նախնական տեղեկություններով՝ նյարդաբանական խնդիրներով, սակայն համապատասխան հետազոտությունների ենթարկելուց հետո, վերջինիս մոտ այդ վարկածը չն հաստատվել՝ նյարդաբանական խնդիրներ չեն հայտնաբերվել։
Ըստ լրատվամիջոցին փոխանցված տեղեկությունների, աղջիկը կուրացել է անմիջապես գարդասիլային պատվաստում ստանալուց հետո, որն անցկացվել է Երեւանի «Արմենիա» բժշկական կենտրոնի պոլիկնիլիկայում։
«Փաստինֆո» լրատվականը կապ հաստատեց բժշկական կենտրոնի հետ, որտեղ այս պահին գտնվում է պատվաստումից տուժած աղջիկը։ Բժշկական կենտրոնի լրատվական բաժնից մեզ տեղեկացրին, որ կուրացման ախտանիշով 2003 թվականին ծնված աղջիկն իրենց մոտ է տեղափոխվել երկուշաբթի օրը, անցել է համապատասխան հետազոտություններ, երկու հետազոտություններ նա կանցնի վաղը, որից հետո կտեղափոխվի այլ հիվանդանոց՝ հետազոտությունների եւ բուժման կուրսը շարունակելու համար։

Pastinfo Armenian newspaper writes that on September 14, a 17-year-old female resident of Yerevan (personal data not published taking into consideration the fact that she is a minor) was transferred to a hospital with the diagnosis of complete blindness after receiving Gardasil vaccine. Pastinfo’s insiders affirm that the girl was transferred to the hospital with, according to preliminary data, neurological problems, but after undergoing a checkup, there were no neurological problems.
According to the information transmitted to Pastinfo, the girl was blinded right after receiving the Gardasil vaccine at the polyclinic of Armenia Medical Center in Yerevan.
Pastinfo newspaper contacted the medical center where the girl is located after receiving the vaccine. The medical center’s news department reported that the girl had been transferred on Tuesday, had undergone checkups, will undergo two more checkups tomorrow, after which she will be transferred to another hospital for further checkups and to continue treatment.