Հայաստանի ԱԻՆ-ում, դեկտեմբերի 9-ին, ժամը 20:43-ին Սյունիքի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ Սիսիան-Երևան ավտոճանապարհին՝ «Բոչկայի ձոր» կոչվող տարածքում, տեղի է ունեցել ՃՏՊ․ կա տուժած:
Դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ։
Պարզվել է, որ Սիսիան-Երևան ավտոճանապարհի 31-րդ կմ-ին «Honda Fit» (վարորդ՝ Համլետ Մ․, ծնված 1972 թ.) մակնիշի ավտոմեքենան դուրս է եկել ավտոճանապարհի երթևեկելի հատվածից և գլորվել ձորը (մոտ 60 մ), ինչի հետևանքով վարորդը և ուղևոր Արամ Հ․-ն (ծնված 1972 թ.) ստացել են մարմնական վնասվածքներ, իսկ ուղևոր Վրեժ Մ․-ն (ծնված 2001 թ.) տեղում մահացել է:
Փրկարարները հոսանքազրկել են ավտոմեքենան և փակել գազի բալոնի փականը:
Փրկարարներն ավտոմեքենայից դուրս են բերել վարորդին, Արամ Հ․-ին և Վրեժ Մ․-ի դին․ վերջինիս դին պատգարակով մոտեցրել են շտապօգնության ավտոմեքենային։

В аварии в Армении погиб молодой человек.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе МЧС республики, 9 декабря в 20:43 в Сюникский областной центр кризисного управления поступило сообщение о том, что на автодороге Сисиан-Ереван произошло ДТП, есть пострадавший.
На место происшествия отправился один боевой расчет спасательного отряда областного спасательного управления СС МЧС.
Выяснилось, что на 31-ом км. трассы Сисиан-Ереван автомобиль марки «Honda Fit» (водитель – Гамлет М., 1972 г.р.) выехал с проезжей части дороги и упал в ущелье (примерно 60 м.), из-за чего водитель и пассажир Арам О. (1972 г.р.) получили разные телесные повреждения, а еще один пассажир Вреж М. (2001 г.р.) скончался на месте.