Ոստիկանության գնդապետ Սայաթ Շիրինյանին ձերբակալելու մասին որոշում է կայացվել։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է փաստաբան Արամ Վարդևանյանը։
«Այսօր ոստիկանական շոուի հերթը հասել էր Գնդապետ Շիրինյանին: Խայտառակ տեսարան էր Արաբկիրի բաժնում, չեմ ուզում այս պահին բոլոր ապօրինությունները ներկայացնել ուղղակի վստահ եղեք պատժվելու են: Չնայած երեք ժամը 18-30-ին ավարտվել էր պարոն Շիրինյանը պատշաճ կերպով ներկայացավ քննչական մարմին, սակայն իրավական խայտառակությունը շարունակվում է այժմ ձերբակալման որոշում է կայացվում: Հերթական քաղաքական հետապնդումը..

Принято решение о задержании полковника полиции Саята Шириняна. Об этом на своей странице в Facebook написал адвокат Арам Вардеванян.
«Сегодня очередь полицейского шоу дошла до полковника Шириняна. Позорная сцена произошла в Арабкирском отделе, не хочу на данный момент представлять все беззакония, просто будьте уверены, будут наказаны.
Несмотря на то, что вчера в 18-30 часов г-н Ширинян должным образом явился в следственный орган, правовой позор продолжается, выносится решение о задержании. Очередное политическое преследование.
Задержание будет обжаловано, сегодня же представим дополнительную информацию», - сообщил Арам Вардеванян.