«Աբրահամի ընտանիքի տուն» անվանումով աբրահամյան երեք կրոնների տաճարը նախատեսվում է ԱՄԷ-ում բացել 2022 թվականին: Այս մասին Հրեական թանգարանում եւ հանդուրժողականության կենտրոնում Մարդկային եղբայրության միջազգային օրվան նվիրված միջոցառման ժամանակ հայտարարել է Մոսկվայում ԱՄԷ-ի դեսպան Մուհամմեդ Ահմեդ ալ-Ջաբերը, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը:
«2022 թվականին Աբու Դաբին նախատեսում է բացել երեք համաշխարհային կրոնների՝ իսլամի, քրիստոնեության եւ հուդդայականության տաճար՝ «Աբրահամի ընտանիքի տուն» անվանումով»,- ասել է նա:
«Տաճարը կդառնա ուսման, երկխոսության եւ երկրպագության վայր, որը կկենտրոնանա բոլոր դավանանքների եւ համոզմունքների մարդկանց միջեւ փոխըմբռնման ամրապնդման վրա»,- հավելել է Ջաբերը:
Դիվանագետը նշել է նաեւ, որ Ռուսաստանը եւ ԱՄԷ-ն շատ նման են կրոնական հանդուրժողականության տեսանկյունից: Նա ընդգծել է, որ ԱՄԷ-ն ունի երկրպագության բոլոր անհրաժեշտ վայրերը` մզկիթներ, եկեղեցիներ, սինագոգներ:

Храм трех авраамических религий под названием «Дом семьи Авраама» планируется к открытию в ОАЭ в 2022 году. Об этом заявил посол ОАЭ в Москве Мухаммед Ахмед аль-Джабер на мероприятии, посвященном Международному дню человеческого братства, в Еврейском музее и центре толерантности, передает ТАСС.
«В 2022 году в Абу-Даби планируется открытие храма трех мировых религий - ислама, христианства и иудаизма - под названием «Дом семьи Авраама»», - сказал он.
«Храм станет местом обучения, диалога и богослужений, ориентированных на укрепление взаимопонимания между людьми всех вероисповеданий и убеждений», - добавил Джабер.
Дипломат также отметил, что Россия и ОАЭ очень схожи с точки зрения веротерпимости и религиозной толерантности. Он подчеркнул, что в ОАЭ есть все необходимые места для поклонения - мечети, церкви, синагоги.