2021 թվականի փետրվարի 10-ին Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Միխայել Յոհաննես Բանցհաֆին:
Հանդիպման ընթացքում Արման Դիլանյանը կարևորել է Գերմանիայի կառավարության աջակցությունը Հայաստանի դատաիրավական ոլորտի բարեփոխումներին, իրավունքի գերակայության ամրապնդմանը և մարդու իրավունքների ու հիմնարար ազատությունների պաշտպանությանը:
Դեսպան Բանցհաֆը շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար և նշել է, որ հայ-գերմանական իրավական կապերը մշտապես գտնվել են փոխադարձ հետաքրքրությունների տիրույթում, ինչպես նաև հավելել է, որ Հայաստանի ու Գերմանիայի սահմանադրական դատարանների միջև առկա արդյունավետ համագործակցությունը և բարեկամական հարաբերությունները դրա լավագույն վկայությունն են:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել նաև Եվրոպայի խորհրդի նախարարների կոմիտեում գերմանական նախագահության առաջնահերթությունների և իրավունքի գերակայության ոլորտում համատեղ ծրագրերի իրականացման մասին:

President of the Constitutional Court of Armenia Arman Dilanyan today received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Federal Republic of Germany to Armenia Michael Johannes Banzhaf.
During the meeting, Dilanyan attached importance to the German government’s support to the judicial and legal reforms, strengthening of rule of law and the protection of human rights and fundamental freedoms in Armenia.
Ambassador Banzhaf expressed gratitude for the cordial reception, stated that the legal relations between Armenia and Germany have always been mutual and added that the effective cooperation and friendly relations between the Constitutional Courts of the two countries serve as the best evidence.
The interlocutors also exchanged views on the priorities of the German chairmanship in the Committee of Ministers of the Council of Europe and the implementation of joint programs in the sphere of rule of law.