ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքն այսօր՝ ապրիլի 13-ին, կազմել է 519.43 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ նվազելով 8.67 դրամով: Այդ մասին տեղեկանում ենք Կենտրոնական բանկի պաշտոնական կայքից։
Եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 617.91 դրամ (նվազել է 10.85 դրամով), բրիտանական ֆունտի փոխարժեքը կազմել է 715.00 դրամ (նվազել է 10.35 դրամով), իսկ ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 6.73 դրամ (նվազել է 0.10 դրամով):
Թանկարժեք մետաղների համար բանկի կողմից սահմանվել են հետեւյալ գները. Արծաթ՝  420.17 դրամ, ոսկի՝  28,938.7 դրամ, պլատին՝ 19,722.77 դրամ:

YEREVAN. – The American dollar’s (USD) exchange rate against the Armenian dram (AMD) comprised AMD 519.43/$1 in Armenia on Tuesday; this is down by AMD 8.67 from Monday, according to the official website of the Central Bank of Armenia.
The exchange rate for one euro was AMD 617.91 (down by AMD 10.85), that of one UK pound totaled AMD 715 (down by AMD 10.35), and the rate of one Russian ruble made up AMD 6.73 (down by AMD 0.10) in the country.
In addition, one gram of silver, gold and platinum amounted to AMD 420.17, AMD 28,938.7 and AMD 19,722.77, respectively.