12 թուրքական գավառներում արգելվել է անտառներ գնալ երկրում տեւական անտառային հրդեհների պատճառով:
Շրջանառվող տեղեկատվության համաձայն՝ Ստամբուլում, Չանաքալեում, Բալիքեսիրում, Քոջաելիում, Իզմիրում, Բուրսայում, Այդինում, Հաթայում, Քոնյայում, Ուշակում, Քրիքլարելիում եւ Գազիանթեփում բնակվող քաղաքացիներին արգելված է այցելել անտառային զանգվածներ: Այդտեղ մուտքն արգելվում է մինչեւ օգոստոսի վերջ, իսկ մի շարք գավառներում՝ մինչեւ համապատասխան որոշումը:
Ավելի վաղ Թուրքիայի գյուղատնտեսության եւ անտառային տնտեսության նախարար Բեքիր Փաքդեմիրլին հայտնել է, որ 20 անտառային հրդեհների մարումը շարունակվում է երկրի հարավային վեց գավառներում: Հաղորդվում է նաեւ տարերային աղետի հետեւանքով չորս զոհերի եւ 183 տուժածների մասին:
Հրդեհը հասել է թուրքական Բոդրում եւ Մարմարիս հանգստավայրեր, որոնց շրջանում տարհանվել են մարդիկ մի քանի հյուրանոցներում: ՌԻԱ Նովոստի-ի Բոդրումի քաղաքապետ Ահմեթ Արասը հայտնել է, որ գավառի մերձակայքում անտառային հրդեհը մարվել է, բոլոր տարհանված զբոսաշրջիկները վերադարձել են իրենց հյուրանոցներ, տուժածներ չկան:

Власти 12 турецких провинций ввели запрет на посещение лесных массивов из-за продолжающихся в стране лесных пожаров.
Согласно циркулярам, распространенных администрациями провинций Стамбул, Чанаккале, Балыкесир, Коджаэли, Измир, Бурса, Айдын, Хатай, Конья, Ушак, Кыркларели и Газиантеп, гражданам запрещено посещать лесные массивы. Вход в них запрещен до конца августа, в ряде провинций – до особого распоряжения.
Ранее министр сельского и лесного хозяйства Турции Бекир Пакдемирли сообщал, что тушение 20 лесных пожаров продолжается в шести провинциях на юге страны. Сообщалось также о четырех жертвах стихийного бедствия и 183 пострадавших.
Пожар затронул популярные турецкие курорты Бодрум и Мармарис, в районе которых была проведена эвакуация нескольких отелей. Как сообщил РИА Новости мэр Бодрума Ахмет Арас, лесной пожар в его окрестностях потушен, все эвакуированные туристы вернулись в свои отели, пострадавших нет.