Վրաստանում գրանցվել է կորոնավիրուսով վարակման 4610 նոր դեպք։ Այս մասին հայտնում է «Գրուզիա Online»-ը՝ վկայակոչելով կառավարության հատուկ stopcov.ge կայքը։
Անցած մեկ օրվա ընթացքում հանրապետությունում ապաքինվել է 2624 մարդ, 42 հիվանդ մահացել է։
Անցած 24 ժամվա ընթացքում հանրապետությունում իրականացվել է 55815 թեստ, որից 31603-ը՝ հակագենի, 24212-ը՝ ՊՇՌ թեստ։
Հանրապետությունում կորոնավիրուսի հայտնաբերման դրական ցուցանիշներն են՝ օրական՝ 8.26 տոկոս, վերջին 14 օրվա ընթացքում՝ 8.96 տոկոս, վերջին 7 օրվա ընթացքում՝ 8.82 տոկոս։
Ընդհանուր առմամբ, Վրաստանում գրանցվել է կորոնավիրուսով վարակման 715 865 դեպք, որից 655 129-ն առողջացել է, 10 003-ը՝ մահացել։
Վրաստանում գրանցվել է կորոնավիրուսով վարակման ընդհանուր 715 865 դեպք, որից 655 129-ն առողջացել է, 10 003-ը՝ մահացել։
Իրականացվել է ընդհանուր 1 974 521 պատվաստում, իսկ անցած 1 օրում պատվաստվել է 4 151 մարդ։
46 մարդ գտնվույմ է կարանտինային ռեժիմում, 6377 մարդ գտնվում է հիվանդանոցային հսկողության տակ, 1086 մարդ՝ քովիդ հյուրանոցում։

В Грузии выявлено 4 610 новых случаев заражения коронавирусом. Об этом сообщает Грузия Online со ссылкой на специальный сайт правительства stopcov.ge.
За минувшие сутки в стране выздоровели 2 624 человека, скончались 42 пациента.
За последние 24 часа в стране было проведено 55 815 тестов, в том числе, 31 603 — с экспресс-тестом на антигены и 24 212 — с ПЦР-тестом.
Показатели положительности выявления коронавируса в стране составляют: ежедневный — 8,26%, за последние 14 дней — 8,96%, за последние 7 дней — 8,82%.
Всего в Грузии выявлено 715 865 случаев заражения коронавирусом, из которых 655 129 человек выздоровели и 10 003 человека скончались.
Всего была проведена 1 974 521 прививка, при этом, за минувший день вакцинирован 4 151 человек.
46 человек находятся в режиме карантина, 6 377 человек — под наблюдением в стационаре, 1086 человек — в ковид-гостинице.