Նախօրեին ադրբեջանական կողմում հայտնված Բերձորի 69-ամյա բնակիչը այս պահին դեռ չի վերադարձվել, սակայն պայմանավորվածություն կա, որ օրվա ընթացքում կվերադարձվի: Այս տեղեկությունը NEWS.am-ին հայտնեց Բերձորի քաղաքապետ Նարեկ Ալեքսանյանը:
«Բանակցություններ են ընթանում խաղաղապահների միջնորդությամբ, պայմանավորվածություն կա, որ այսօր կվերադարձնեն քաղաքացուն»,-ասաց նա:
Նա նշեց, որ քաղաքացին պատերազմից առաջ բնակվել է Ղազարապատ գյուղում, որն անցել է ադրբեջանցիների վերահսկողության տակ:
Ավելի վաղ ԱՀ ԱԱԾ-ն հայտնել էր, որ հունվարի 14-ին, ժամը 15:00-ին Բերձոր քաղաքի 69-ամյա բնակիչ Անդրանիկ Հրանտի Ալեքսանյանը հայտնվել է Ադրբեջանի Հանրապետության զինված ուժերի վերահսկողության տակ գտնվող տարածքում և վերջիններիս կողմից վերցվել արգելանքի:

Заблудившийся и оказавшийся накануне на азербайджанской стороне 69-летний житель Бердзора пока не возвращен армянской стороне. Однако имеется договоренность о том, что в течение дня его должны вернуть. Об этом заявил в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am мэр города Бердзор Нарек Алексанян.
«Сейчас проводятся переговоры при посредничестве миротворцев. Имеется договоренность о том, что гражданина сегодня вернут», - заявил Алексанян.
По его словам, до войны упомянутый мужчина жил в селе Казарапат, перешедшем под контроль азербайджанцев.
Ранее СНБ Арцаха заявила о том, житель Бердзора Андраник Алексанян 14 января заблудился и оказался на азербайджанской стороне. О случившемся сразу же было сообщено российским миротворцам.