Հնդկական բանակի զինվորի մնացորդները հայտնաբերվել են ավելի քան 38 տարի անց այն բանից հետո, երբ Քաշմիրի Հնդկաստան-Պակիստան սահմանի ամենաբարձր կետում գտնվող սառցադաշտում նա անհետացել է, հայտնում է AP լրատվական գործակալությունը։
1984թվականի մայիսին զինվորը եւ իր 17 ծառայակից ընկերները գտնվել են Սյաչեն սառցադաշտում, Կարակորամ լեռնաշղթայի վրա, վիճելի Քաշմիրի շրջանում, երբ ընկել են ձնամրրիկի մեջ: Հայտնաբերվել է 13 զինվորի դի, իսկ հինգը անհետ կորած են համարվել։
Այս շաբաթ մի խումբ զինվորներ սառցադաշտի վրա մարդկային մնացորդներ են գտել, որոնց վրա նույնականացման նշան է եղել՝ հստակեցնելով, որ մնացորդները պատկանում են անհետ կորած զինվորներից Չանդրա Շեքհարին:

Останки солдата индийской армии были найдены спустя  более чем 38 лет после того, как он пропал без вести на леднике в самой высокой точке границы между Индией и Пакистаном в Кашмире, сообщает AP,
По словам официальных лиц, в мае 1984 года солдат и 17 его коллег находились  на леднике Сиачен, высоко на хребте Каракорум в спорном кашмирском регионе Ладакх, когда на них обрушилась лавина. Тела 13 солдат были обнаружены, но пятеро пропали без вести.
Группа солдат на этой неделе обнаружила человеческие останки на леднике с идентификационным бэджем, в котором говорилось, что они принадлежали Чандре Шекхару, одному из пропавших без вести, сообщила индийская армия.