Հնդկաստանում 9-րդ դասարանի աշակերտները մաթեմատիկայի ուսուցչին կապել են ծառին ու ծեծել, գրում է NDTV-ն։ Միջադեպի պատճառը քննության ժամանակ ուսուցչի դրած վատ գնահատականներն են եղել։
Ծեծին մասնակցել են 9-րդ դասարանի 11 աշակերտներ, որոնք վատ գնահատական ​​են ստացել մաթեմատիկայի քննությունից։ Ոստիկանությունը նշել է, որ ոչ ինքը՝ ուսուցիչը, ոչ էլ դպրոցի տնօրինությունը դեպքի վերաբերյալ հայտարարություն չեն արել։
Տուժած ուսուցիչը նախկինում դպրոցի տնօրեն է եղել, սակայն անհայտ պատճառով հեռացվել է զբաղեցրած պաշտոնից։ Նա  հրաժարվել է մեկնաբանությունից։ Առայժմ հայտնի չէ՝ կշարունակի արդյոք  աշխատել դպրոցում։

В Индии ученики 9-го класса привязали учителя математики к дереву и избили его, пишет NDTV. Поводом для инцидента стали плохие оценки, поставленные педагогом на экзамене.
В избиении участвовали 11 учеников из 9-го класса, получивших плохую оценку на экзамене по математике. В полиции отметили, что ни сам учитель, ни руководство школы не подавали заявление по факту случившегося.
«Ранее пострадавший учитель был директором школы, но был смещен с должности по неизвестной причине. На время разбирательств 9-е и 10-е классы отстранены от занятий, учеников разослали по домам», — говорится в заявлении полиции.
Сам учитель математики отказался давать комментарии. На данный момент неизвестно, продолжит ли он работу в школе.