ԱՄՆ-ում ոստիկանները ընտանի կատվին լեռնային առյուծի հետ են շփոթել, գրում է HuffPost-ը։ Սպաները, հասկանալով իրենց սխալը, ներողություն են խնդրել։
Այովա նահանգի ոստիկանական բաժանմունքը նախազգուշացրել է տեղի բնակիչներին, որ քաղաքի փողոցներում լեռնային առյուծ են տեսել։ Սպաները խնդրել են մարդկանց հեռու մնալ կենդանուց, եւ, որպես ապացույց, հրապարակել են տեսանյութ, որում իբր վայրի կատուն վազում է խոտերի միջով:
Սակայն այս հայտարարությունն առաջացրել է բնակիչների ծիծաղը, երբ նրանք հասկացել են, որ պահակները ընտանի կատվին շփոթել են վայրի կատվի հետ։ Ավելի ուշ ոստիկաններն իրենք են ընդունել իրենց սխալը եւ ներողություն խնդրել մարդկանցից՝ շնորհակալություն հայտնելով զգոնության համար։
«Սկզբում մենք մտածեցինք, որ դա կարող է լեռնային առյուծ լինել եւ որոշեցինք այդ մասին տեղեկացնել հանրությանը»,- պատմել են մասնագետները:

Police officers in the U.S. mistook a pet cat for a mountain lion, HuffPost reported. Officers apologized right after realizing their mistake.
The Iowa Police Department alerted locals about a mountain lion that had been spotted on the city's streets. Officers asked people to stay away from the animal, and posted a video of the alleged wildcat running through the grass as proof.
However, this statement made the residents laugh when they realized that the policemen had mistaken a wild cat for a domestic cat. The police officers later admitted their own mistake and apologized to the people, thanking them for their vigilance.