Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովին Իսրայել կատարած պաշտոնական այցի շրջանակներում ընդունել է Իսրայելի նախագահ Իցհակ Գերցոգը։
Ադրբեջանական ԶԼՄ-ները, ԱԳՆ-ին վկայակոչելով, հաղորդում են, որ հանդիպմանը քննարկվել են Ադրբեջանի եւ Իսրայելի միջեւ համագործակցության երկկողմ եւ բազմակողմ օրակարգի արդիական հարցեր, ներառյալ տարածաշրջանային եւ միջազգային իրավիճակը:
Բայրամովը Գերցոգին տեղեկացրել է հետպատերազմյան ժամանակահատվածում տարածաշրջանում տիրող իրավիճակի մասին, այն լայնածավալ շինարարության մասին, որը Ադրբեջանը իրականացնում է օկուպացված հայկական տարածքներում։
Գերցոգը նշել է, որ Իսրայելը, որպես ռազմավարական գործընկեր, մեծ նշանակություն է տալիս Ադրբեջանի հետ հարաբերությունների զարգացմանը։ Կողմերը վստահություն են հայտնել, որ Իսրայելում Ադրբեջանի դեսպանատան բացումը կարեւոր դեր կխաղա հարաբերությունների հետագա զարգացման գործում։

Министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов в рамках официального визита в Израиль был принят президентом этой страны Ицхаком Герцогом.
Как сообщают азербайджанские СМИ со ссылкой на МИД, на встрече были обсуждены актуальные вопросы двусторонней и многосторонней повестки сотрудничества между Азербайджаном и Израилем, в том числе региональная и международная ситуация.
Байрамов проинформировал Герцога о текущей ситуации в регионе в постконфликтный период, о масштабном строительстве, которое Азербайджан проводит на оккупированных армянских территориях.
Герцог отметил, что Израиль как стратегический партнер придает большое значение развитию отношений с Азербайджаном. Была выражена уверенность в том, что открытие посольства Азербайджана в Израиле сыграет важную роль в дальнейшем развитии отношений. На встрече также состоялся обмен мнениями по региональным вопросам, представляющим взаимный интерес.