Ռուսաստանի եւ Թուրքիայի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինն ու Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը լուրջ քաղաքական գործիչներ են, որոնք պատասխանատու են իրենց խոսքերի համար եւ զբաղվում են փոխշահավետ երկկողմ հարաբերությունների հետ կապված կոնկրետ հարցերով, ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին։
«Պուտինն ու Էրդողանը շատ լուրջ քաղաքական գործիչներ են՝ հսկայական քաղաքական փորձով եւ որոնց բնորոշ չեն պոպուլիստական ​​հնարքները։ Նրանք քաղաքական եւ պետական ​​գործիչներ են, որոնք պատասխանատու են իրենց խոսքերի համար»,- լրագրողներին ասել է Պեսկովը՝ պատասխանելով հարցին, թե ինչու երկու առաջնորդների հարաբերություններն հատուկ բնույթ ունեն։
Նա նշել է, որ Պուտինն ու Էրդողանը զբաղվում են երկկողմանի փոխշահավետ հարաբերությունների հետ կապված կոնկրետ հարցերով, ինչը կարեւոր է երկու երկրների ժողովուրդների համար։

Президенты России и Турции Владимир Путин и Реджеп Тайип Эрдоган - серьезные политические деятели, которые отвечают за свои слова и занимаются конкретными вопросами, касающимися взаимовыгодных двусторонних отношений, заявил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков, передает РИА Новости.
«Путин и Эрдоган – это очень серьёзные политические деятели, с огромным политическим опытом и которым не свойственны популистские приёмы. Это политики и государственные деятели, которые отвечают за свои слова», - сказал Песков журналистам на вопрос, почему отношения двух лидеров носят особый характер.
Он отметил, что Путин и Эрдоган занимаются конкретными вопросами, которые касаются взаимовыгодных двусторонних отношений, что важно для народов двух стран.