ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը մայիսի 25-ին ընդունել է Երեւանի 33-րդ (Խանջյան, Ֆիրդուսի փողոցների, Հանրապետության նրբանցքի, Տիգրան Մեծ պողոտայի) թաղամասի մի խումբ բնակիչների, որոնք երեկ հանդիպում էին խնդրել ՀՀ ԱԺ նախագահից:
ԱԺ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հանդիպմանը քաղաքացիները ներկայացրել են իրենց բնակության տարածքում տիրող խնդրահարույց վիճակը, մանրամասներ փոխանցել գերակա շահ համարվող բնակելի հատվածին առնչվող առկա դատական ակտերի վերաբերյալ: Որոշվել է քաղաքացիների հետ հետագա կապն իրականացնել ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Տրդատ Սարգսյանի միջոցով:

25 мая председатель НС Ален Симонян принял группу жителей 33-го квартала Еревана (улиц Ханджяна, Фирдуси, переулка улицы Анрапетутян, проспекта Тиграна Меца), обратившихся вчера к спикеру парламента с просьбой принять их. Об этом сообщает пресс-служба НС.
На встрече граждане подробно представили сложившуюся на территории их проживания спорную ситуацию, а также действующие судебных акты, касающиеся жилого сектора, который признан представляющим приоритетный интерес. Дальнейшую связь с гражданами решено поддерживать через депутата НС Т.Саргсяна.