Եվրամիության անդամ երկրների մշտական ​​ներկայացուցիչները հունիսի 14-ի նիստին նախատեսում են շարունակել համաձայնեցնել Ռուսաստանի Դաշնության դեմ պատժամիջոցների նոր 11-րդ փաթեթը, որը կներառի ինչպես տնտեսական, այնպես էլ անձնական սահմանափակումներ։ Այս մասին նշված է Եվրամիության անդամ պետությունների մշտական ​​ներկայացուցիչների կոմիտեի նիստի օրակարգում։
Նշվում է, որ սահմանափակումները կքննարկվեն՝ «հաստատման նախապատրաստելու համար»։
«Պատժամիջոցների վերաբերյալ Խորհրդի որոշումը եւ վճիռը՝ կապված Ռուսաստանի գործողությունների հետ, որոնք ապակայունացնում են իրավիճակը Ուկրաինայում (տնտեսական պատժամիջոցներ - խմբ.), Խորհրդի որոշումը, պատժամիջոցների վերաբերյալ կատարողական վճիռը այն գործողությունների առնչությամբ, որոնք խաթարում կամ սպառնում են Ուկրաինայի տարածքային ամբողջականությանը, ինքնիշխանությանը եւ անկախությանը (որոնք նախատեսում են անձնական պատժամիջոցներ, դեպի Եվրամիություն ուղեւորությունների արգելք եւ եվրոպական տարածքում բոլոր ակտիվների սառեցում)»,- ասված է օրակարգում։

Постоянные представители стран — членов Европейского союза на заседании 14 июня планируют продолжить согласовывать новый 11-й пакет санкций в отношении Российской Федерации, в который, как ожидается, войдут и экономические, и персональные ограничения. Об этом говорится в повестке дня заседания Комитета постоянных представителей государств — членов Евросоюза.
Отмечается, что ограничения будут обсуждать с целью «подготовки к утверждению».
«Решение и постановление Совета относительно санкций в связи с действиями России, которые дестабилизируют ситуацию на Украине (экономические санкции. — ред.), решение Совета, исполнительное постановление относительно санкций в отношении действий, подрывающих или угрожающих территориальной целостности, суверенитету и независимости Украины (которые предусматривают персональные санкции, запрет поездок в Европейский союз и заморозку всех активов на европейской территории). Подготовка к принятию», — отмечается в повестке.