Առնվազն 10 մարդ զոհվել է, 18-ը անհետ կորել են հորդառատ անձրևների հետևանքով, որը հարվածել է Չինաստանի հյուսիսային Հեբեյ նահանգի Բաոդինգ քաղաքին, հայտնում է Xinhua-ն վկայակոչելով քաղաքի ջրհեղեղների և երաշտի դեմ պայքարի շտաբը։
Բաոդինգ քաղաքի բոլոր շրջաններն ու շրջանները տուժել են «Դեոքսուրի» թայֆունի հետևանքով առաջացած ջրհեղեղից, որը վերջին մի քանի օրվա ընթացքում առաջացրել է միջինը 353,1 մմ տեղումներ:
Շաբաթ օրը երեկոյան ժամը 12:00-ի դրությամբ Բաոդինգում տուժել է ավելի քան 1,1 միլիոն մարդ, իսկ 627 հազար մարդ տարհանվել է, հայտնել է քաղաքի ջրհեղեղների և երաշտի դեմ պայքարի շտաբը:
Հեղեղումների հետեւանքով վնասվել է 79 հազար հեկտար ցանք, փլուզվել է 4448 շինություն, լուրջ վնաս է կրել 7286 շինություն։
Բազմաթիվ կողմերի համատեղ ջանքերի շնորհիվ հնարավոր է եղել կապ հաստատել ջրհեղեղից տուժած գյուղերի հետ, որոնք առաջին օրերին կտրված էին արտաքին աշխարհից։ Տուժած տարածքներ են առաքվում խմելու ջուր, սնունդ և դեղամիջոցներ։ Աշխատանքներ են տարվում բնական աղետներից տուժած ենթակառուցվածքների վերականգնման ուղղությամբ, ինչպիսիք են տրանսպորտը, էլեկտրաէներգիան և կապը:

10 people have died and 18 are missing after heavy rains hit the city of Baoding in north China's Hebei province of Baoding, Xinhua reported, citing the city's flood and drought control headquarters.
All districts and counties in Baoding City have been hit by floods caused by Typhoon Doxuri, which has brought an average of 353.1 mm of rainfall here in the past few days.
As of 12:00 p.m. Saturday, more than 1.1 million people in Baoding had been affected and 627,000 people had been evacuated, the city's flood and drought control headquarters said.
The floods damaged 79,000 hectares of crops, collapsed 4,448 structures, and severely damaged 7,286 structures.
Thanks to the joint efforts of many parties, it has been possible to reach flood-affected villages that were cut off from the outside world in the first days. Drinking water, food and medical supplies are being delivered to the affected areas. Infrastructure damaged by natural disasters, such as transportation, electricity and communications, is being rebuilt.