Երուսաղեմում բախումներ են տեղի ունեցել ոստիկանության և հարյուրավոր ցուցարարների միջև, հայտնում է Times of Israel-ը։
Լրատվամիջոցի հաղորդմամբ, շուրջ 200 ցուցարար ճեղքել է ոստիկանական պատնեշը՝ Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նաթանյահուի նստավայրից մոտ 100 մետր հեռավորության վրա։
Կեսարիայում ոստիկանությունը ձերբակալել է ցուցարարներին, որոնք փակել էին ճանապարհները Նաթանյահուի առանձնատան մոտ և վանկարկել նրա հրաժարականը։
Ցուցարարները հավաքվել են նաև Սդերոտում, Օր Ակիվայում և Բեեր Շևայում՝ պատանդների ընտանիքի անդամների հրապարակային հայտարարությունից հետո, որոնք երկրի վարչապետին պատանդների ազատ արձակման «համաձայնության խոչընդոտ» են անվանել։

В Иерусалиме произошли столкновения между полицией и сотнями протестующих, сообщает Times of Israel.
По информации СМИ, около 200 демонстрантов прорвались через полицейские заграждения на демонстрацию примерно в 100 метрах от резиденции премьер-министра Израиля Биньямина Нетаньяху на улице Азза.
В Кейсарии полиция задержала протестующих, которые перекрыли дороги возле частной резиденции Нетаньяху и скандировали призывы к его отставке.
Протестующие также собрались в Сдероте, Ор Акиве, и Беэр-Шеве после публичного заявления членов семей заложников, назвавших премьер-министра страны «препятствием на пути к соглашению» об освобождении заложников.