Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն լքել է հիվանդանոցը՝ ընդհանուր անզգայացման տակ ճողվածքի հեռացման բարեհաջող վիրահատությունից հետո։ Այս մասին նա հայտնել է իր գրասենյակի տարածած տեսաուղերձում։
«Ես հիմա դուրս եմ գրվում Հադասա Էյն Քերեմի հիվանդանոցից: Վերջին օրվա ընթացքում այն դարձավ իմ գրասենյակը, մենք շարունակեցինք աշխատել այստեղից»,- ասել է Նեթանյահուն՝ շնորհակալություն հայտնելով հիվանդանոցի բուժանձնակազմին մասնագիտական աշխատանքի համար, իսկ երկրի քաղաքացիներին՝ առողջական մաղթանքների համար։ «Ես լավանում եմ, շնորհակալություն», - եզրափակել է նա:
Ապրիլի 1-ին Նեթանյահուի գրասենյակը հայտարարեց, որ կառավարության ղեկավարը բարեհաջող վիրահատվել է ճողվածքի հեռացման համար, իսկ վիրահատությունից հետո, որն իրականացվել է ընդհանուր անզգայացման տակ, նա լիովին գիտակից էր։ Times of Israel-ը հայտնել է, որ ճողվածքը, որի տեսակը չի բացահայտվում, հայտնաբերվել է սովորական հետազոտության ժամանակ։
Գործողության ընթացքում Նեթանյահուին կառավարության ղեկավարի պաշտոնում ժամանակավորապես փոխարինել է փոխվարչապետ և արդարադատության նախարար Յարիվ Լևինը։

Премьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху выписался из больницы после успешной операции под общим наркозом по удалению грыжи. Об этом он сообщил в видеообращении, распространенном его канцелярией.
«Сейчас меня выписывают из больницы «Хадасса - Эйн-Керем». За последний день она стала моим офисом, мы продолжали работать отсюда», - заявил Нетаньяху, поблагодарив медицинский персонал больницы за профессиональную работу и граждан страны за пожелания здоровья. «Я выздоравливаю, спасибо», - заключил он.
1 апреля канцелярия Нетаньяху проинформировала, что главе правительства была успешно проведена операция по удалению грыжи, после хирургического вмешательства, проводившегося под общим наркозом, он находился в полном сознании. Как сообщала газета The Times of Israel, грыжа, тип которой не раскрывается, была обнаружена во время планового осмотра.
На посту главы правительства Нетаньяху во время операции временно заменял вице-премьер и министр юстиции Ярив Левин.