Մոսկվայի մարզում անհայտ անձը կրակել է ոստիկանների ուղղությամբ, նախնական տվյալներով, ուժայիններից մեկը զոհվել է, հայտնում է Lenta.ru-ն։
Օպերատիվ ծառայությունների աղբյուրները հայտնում են, որ իրավապահներն իրականացրել են «Անտառ» օպերացիան, որի շրջանակում փորձել են թմրավաճառի բռնել։
Հարձակման կասկածյալին նկատել են M11 մայրուղու վրա:
Ըստ աղբյուրների, ոստիկանությունը թմրանյութ դնողին հսկում էր Ֆրյանովոյի և Չեռնոգոլովկայի սահմանին։
Հաղորդվում է, որ ոստիկանները թաքստոց են գտել, որտեղ երկու կիլոգրամ մեֆեդրոն է եղել: Իրավապահները թաքնվել ու սպասել են թմրավաճառին, որը պետք է գար թմրանյութի հետևից։
Կասկածյալին ձերբակալելու փորձի ժամանակ նա կրակ է բացել և դիմել փախուստի։ Ոստիկաններից մեկը տեղում մահացել է, երկրորդը տեղափոխվել է հիվանդանոց։
Ըստ «112» Telegram-ալիքի, տուժածն ունի գանգուղեղային ծանր վնասվածք։ Հոսպիտալացումից առաջ նա հասցրել է ասել, որ հարձակվողը ծեծի է ենթարկել իրեն՝ հարվածելով գլխին, մինչև ինքը կորցրել է գիտակցությունը։ Ուժայիններին հայտնաբերել է պատահական անցորդը։
Mash-ը հայտնում է, որ զոհվածը շրջանային ոստիկանության բաժնի օգնական է։ Ոստիկանության լեյտենանտը գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում.

В Подмосковье неизвестный обстрелял полицейских, по предварительным данным, один из силовиков погиб, передает Лента.ру.
Источники в оперативных службах сообщают, что правоохранители проводили операцию «Лес», в рамках которой ловили наркодилера.
Подозреваемого в нападении заметили на трассе М11, в регионе ввели планы «Сирена» и «Перехват».
По данным источников, полицейские караулили закладчика на границе Фряново и Черноголовки.
Сообщается, что они обнаружили тайник, в котором находилось два килограмма мефедрона. Правоохранители затаились и хотели поймать дилера, который придет за наркотиками.
Подозреваемый при попытке задержания открыл огонь и скрылся. Один из полицейских скончался на месте происшествия, второго доставили в больницу.
По данным Telegram-канала «112», у пострадавшего тяжелая черепно-мозговая травма. До госпитализации он успел рассказал, что нападавший избил его, нанося удары по голове, пока тот не потерял сознание. Силовиков обнаружил случайный прохожий.
Mash сообщает, что погибший — помощник участкового уполномоченного отдела полиции. В реанимации находится лейтенант полиции.