ԱՄՆ փոխնախագահի հանրապետական թեկնածու Ջեյմս Դեւիդ Վենսը հավաստիացնում է, որ ԱՄՆ-ը արտասահմանում ռազմական ուժ կկիրառի «միայն այն ժամանակ, երբ դա անհրաժեշտ լինի», եթե ԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը հաղթի նախագահական ընտրություններում։
«Մենք մեր երեխաներին կուղարկենք պատերազմ միայն այն ժամանակ, երբ դա անհրաժեշտ լինի»,- ասել է նա՝ ելույթ ունենալով հանրապետականների ազգային համագումարում (Միլուոկի, Վիսքոնսինի նահանգ)։
«Նախագահ Թրամփը ԻՊ ոչնչացմամբ եւ շատ այլ գործողություններով ցուցադրել է. երբ մենք խփում ենք, ուժեղ ենք խփում»,- նշել է Վենսը։
Միլուոկիում հուլիսի 15-ին աշխատանքն է սկսել Հանրապետական կուսակցության համագումարը։ Առաջին օրը պատվիրակները Թրամփին առաջադրել են կուսակցությունից նախագահի թեկնածու, իսկ սենատոր Վենսին՝ փոխնախագահի թեկնածու։ ԱՄՆ-ում նախագահական ընտրությունները տեղի են ունենալու նոյեմբերի 5-ին։ ԱՄՆ ներկայիս նախագահ, 81-ամյա Ջո Բայդենը, որն առաջադրվում է երկրորդ ժամկետով, արդեն ստացել է Դեմոկրատական կուսակցության պատվիրակների բավականաչափ թվով աջակցությունը։ Դեմոկրատական կուսակցության համագումարը տեղի կունենա օգոստոսին։

“We will only send our children to war when necessary,” he said, speaking at the Republican national convention in Milwaukee, Wisconsin.
“President Trump has shown with the destruction of IS and many other actions: when we hit, we hit hard,” Vance asserted.
The Republican Party convention kicked off in Milwaukee on July 15. On the first day, delegates nominated Trump as the party's presidential nominee and Senator Vance as the vice presidential nominee. The US presidential election will be held on November 5. The current US President, 81-year-old Democrat Joe Biden, running for a second term, has already secured the support of a sufficient number of delegates from the Democratic Party, whose convention will be held in August.