Հարյուր հազարավոր կանայք, երկրի Անկախության 78-րդ օրվա նախօրեին մոմեր ձեռքներին, գիշերը «Վերադարձրեք գիշերը» անունը կրող երթով անցել են Հնդկաստանի քաղաքներով՝ դատապարտելով հիվանդանոցում երիտասարդ բժշկուհու դաժան բռնաբարության և սպանությունը և բողոքելով Հնդկաստանում կանանց անվտանգության բացակայության դեմ, հատկապես գիշերային ժամերին, հայտնել է Reuters-ը։
Իր հերթին Times of India-ն հայտնում է, որ Ռեզիդենտ բժիշկների ասոցիացիան իր գործընկերուհու դաժան սպանության առնչությամբ որոշել է գործադուլ սկսել։
Կալկաթայի բժշկական քոլեջում, որտեղ աշխատում էր 31-ամյա ուսանողուհին, բռնաբարվել և սպանվել է: Նրան մահացած են գտել ուրբաթ օրը: Տուժածի մոտ հայտնաբերվել են աչքերից և բերանից արյունահոսություն, ինչպես նաև ոտքերի, որովայնի, կոճերի, աջ ձեռքի և մատի վնասվածքներ։ուսանողուհու սպանությունը բժիշկների շրջանում համազգային բողոքի տեղիք է տվել:
Ոստիկանությունը հայտնել է, որ հանցագործության առնչությամբ ձերբակալվել է ոստիկանության կամավորը:
Հնդկաստանի քաղաքների բազմաթիվ պետական ​​հիվանդանոցներ դադարեցրել են բոլոր ծառայությունները, բացառությամբ շտապ օգնության բաժանմունքների, քանի որ կրտսեր բժիշկները դուրս են եկել փողոց՝ արդարություն պահանջող բողոքի ակցիայի:

Holding candles, hundreds of thousands of women marched through the night in cities across India, to protest the brutal rape and murder of a young female doctor in a hospital that has fueled anger over a lack of safety for women despite tough new laws, reports Reuters.
A 31-year old trainee doctor was raped and murdered inside the medical college in Kolkata where she worked on Friday, triggering nationwide protests among doctors.
Police said she had been raped and murdered and a police volunteer was subsequently arrested in connection with the crime.
Many government hospitals in cities across India suspended all services except emergency departments earlier this week, as junior doctors sat outside in protest, demanding justice.
In turn, The Times of India reports that the Federation of Resident Doctors Association has decided to go on strike due to the brutal murder of its colleague.