Աշխատանքային այցով Հայաստան ժամանած ՆԱՏՕ-ի միջազգային ռազմական շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Յանուշ Ադամչակի գլխավորած պատվիրակությունը հոկտեմբերի 3-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում երկկողմ հանդիպումներ է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանի ու ՀՀ ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության և միջազգային համագործակցության վարչության պետ Լևոն Այվազյանի հետ:
ՊՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հանդիպումների ընթացքում քննարկվել է հարցերի լայն շրջանակ, մասնավորապես՝ անդրադարձ է կատարվել ՀՀ-ՆԱՏՕ համագործակցության ներկայիս ընթացքին, զարգացման հնարավորություններին։ Մատնանշվել են համագործակցության առավել նպատակահարմար ուղղությունները:
Հայկական կողմը ներկայացրել է ՀՀ զինված ուժերի բարեփոխումների ընթացքը: Քննարկվել են տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր, և կարծիքներ են փոխանակվել միջազգային ռազմաքաղաքական զարգացումների վերաբերյալ:

The delegation headed by Director General of the NATO International Military Staff, Janusz Adamczak, who has arrived in Armenia on a working visit, on Thursday held bilateral meetings with the First Deputy Minister of Defense and Chief of the General Staff of the Armed Forces of Armenia, Edward Asryan, as well as the Head of the General Department of Defense Policy and International Cooperation of the Ministry of Defense (MoD) of Armenia, Levon Avazyan.
During the meetings, a wide range of matters were discussed, particularly the current status of Armenia-NATO cooperation and potential avenues for its development, the MoD of Armenia informs Armenian News-NEWS.am. Also, the most pertinent domains for cooperation were identified.
In addition, the Armenian side presented the ongoing reforms within the Armenian Armed Forces.
Furthermore, regional security issues were addressed, and the parties exchanged views on international politico-military developments.